Organek – “Czarna Madonna”

We wspomnieniach o Korze nie może zabraknąć klipu Organka do piosenki “Czarna Madonna”. Tytułowa piosenka znalazła się na drugie płycie zespołu Tomasz Organka.

fot. kadr z klipu

Jak wspominał wokalista, długo trwały rozmowy, zmierzające do tego, żeby Kora wystąpiła w tym klipie.

Tomasz Organek od samego początku miał zamysł, w którym chciał, żeby to właśnie ona pojawiła się w tym klipie, tym bardziej, że jak mówił – “To jest najpiękniejsza i najważniejsza piosenka, jaką kiedykolwiek napisałem”.

Teledysk do utworu “Czarna Madonna” został wyreżyserowany przez Jerzego Skolimowskiego, a swoją premierę miał w lutym 2017 roku.

“Współpraca z Jerzym Skolimowskim i Korą  przebiegała w atmosferze pełnego skupienia, zaufania i szacunku do wspólnej pracy. Wszyscy mieliśmy poczucie, że pracujemy nad czymś wyjątkowym, niemalże mistycznym i dało się to wyraźnie odczuć na planie.”  – powiedział Tomasz Organek.

Teledysk jest minimalistyczny, ale od Kory bije blask. Ubrana w czarne szaty, z koroną na głowie, spogląda w kamerę. I nie można oderwać od niej wzroku.

Album “Czarna Madonna” ukazał się 4 listopada 2016 roku. Ørganek to kwartet sygnowany nazwiskiem lidera, autora muzyki oraz tekstów, Tomasza Organka.

 

Reżyseria: Jerzy Skolimowski

Scenariusz: Jerzy Skolimowski i Ewa Piaskowska

Zdjęcia: Adam Sikora

W roli głównej: Kora

Tekst utworu: Tomasz Organek

 

 

Leave a Reply