Edyta Bartosiewicz – “Ta noc do innych jest niepodobna” z repertuaru grupy Maanam

Wspomnień związanych z Korą jest co niemiara. Opisywanie jej samej w kategorii “Artystka” nigdy nie było czymś kłopotliwym. Ona od zawsze była kimś więcej niż tylko wokalistką, poetką, muzykiem. Jej dusza nosiła znamiona czegoś więcej. Do tego charyzma, którą dzieliła się z innymi stanowiła część jej niepowtarzalności. Oryginalna, cudowna, bezkompromisowa.

24 kwietnia 2014 roku Edyta Bartosiewicz na XX. Jubileuszowej Gali Fryderyk 2014 wykonała piosenkę “Ta noc do innych jest niepodobna”.

fot. materiały archiwalne (Fryderyki 2014)

To jedna z najpiękniejszych polskich piosenek. To szczęście, że mogłam ją wykonać z orkiestrą Adama Klocka. Serdecznie pozdrawiam Korę i jej kolegów z zespołu Maanam.” – napisała wtedy Edyta na swoim profilu społecznościowym.

Zespół Maanam w 1980 roku został zaproszony na plan filmu Krzysztofa Rogulskiego “Wielka majówka”. Film trafił do kin w 1981 roku, a z ekranu obok kilku piosenek z pierwszej płyty zespół przedstawił  wszystkim balladę pt. “Ta noc do innych jest niepodobna”, która została wówczas wydana na kolejnym singlu grupy.

Przypomnijmy, że w 2013 roku odszedł Marek Jackowski, współzałożyciel i kompozytor największych piosenek Maanamu.

Aranżacja: Adam Klocek

Kompozytor: Marek Jackowski

Autor tekstu: Olga Jackowska

Leave a Reply