Duet Kwiat Jabłoni z piosenką “Dziś późno pójdę spać”

Zespół Kwiat Jabłoni tworzy rodzeństwo Kasia i Jacek Sienkiewicz. Oficjalnie funkcjonują od marca 2018 roku i już mogą pochwalić się świetnie przyjętymi koncertami, między innymi w warszawskim klubie Stodoła. W najbliższym czasie, bo już 30 czerwca, będzie można ich usłyszeń na żywo w Klubie Hydrozagadka w Warszawie.

Duet ma na swoim koncie świetnie przyjęty utwór “Dziś późno pójdę spać”, który obejrzano już prawie 600 tysięcy razy. Popularność jest imponująca, biorąc pod uwagę staż muzyków. Wkrótce premiera kolejnego klipu.

fot. Wojciech Grzędziński

Pomysł na nietypowe zestawienie mandoliny z fortepianem i dwoma wokalami został zaczerpnięty z nowego projektu amerykańskich muzyków: Brada Mehldau’a i Chrisa Thile. Do tego Kasia i Jacek dołączają elektroniczną perkusję tworząc wyjątkową, świeżą i nowoczesną mieszankę brzmień.

Ich muzyka oscyluje jednak gdzieś pomiędzy folkową lekkością, a aktorsko – popowym kolorytem. Najważniejsze stają się jednak żywe dźwięki, minimalistycznie zaserwowanych instrumentów.

Gdyby zespół Domowe Melodie miał silniej zakorzenione brzmienie i poważniejszą formę, mógłby to być Kwiat Jabłoni

6 odpowiedzi na “Duet Kwiat Jabłoni z piosenką “Dziś późno pójdę spać””

  1. Jeżeli anioł istnieje to ma uśmiech i głos Kasi.Sprawdziłem i wiem po kim Kasia i Jacek odziedziczyli talent. Gratuluje panie Kubo tak utalentowanych dzieci.

  2. Andrzej
    18 marzec 2020
    Bardzo piękne , czyste, naturalne, Najwyższe słowa uznania , Słuchać Was to czysta przyjemność

Leave a Reply