“Z poradnika młodego zielarza” w wykonaniu COMY z płyty “Męskie Granie 2018”

16 listopada ukazała się kolejna część płyty “Męskiego Grania“, nad którą objęliśmy patronat medialny. Tylko na tym wydawnictwie znajdziecie piosenkę “Z poradnika młodego zielarza” w wykonaniu zespołu COMA.

Utwór ten pierwotnie powstał w 1985 roku z myślą o filmie “Podróże Pana Kleksa”. W tym roku grupa pod dowodzeniem Piotra Roguckiego postanowiła przypomnieć kilka piosenek z filmów dla dzieci i młodzieży. Jednym z nich był ten utwór, który można było usłyszeć m.in. podczas tegorocznej edycji “Męskiego Grania“.

Seria płytowa „Męskie Granie” jest poświęcona kultowej trasie koncertowej, która organizowana jest od 2010 roku w największych polskich miastach. Najnowszy, dwupłytowy album, stanowi artystyczne podsumowanie tegorocznej edycji tej imprezy. Warto przypomnieć, że osiem spośród dziewięciu dotychczasowych płyt tej serii uzyskało status platyny.

Pierwsza część albumu „Męskie Granie 2018” zawiera między innymi niepowtarzalne „zderzenia” muzyczne – zespołu Organek i Kazika, Natalii Przybysz i Jej Rodziców, Darii Zawiałow i Małgorzaty Ostrowskiej, grupy Lao Che i Dawida Podsiadło oraz utwory z projektów specjalnych – ONA (stworzonego przez zespół Organek i zaproszone Artystki) i „Czemu nas tam nie ma?” (w wykonaniu grupy Coma i jej Gości).

Druga płyta to zapis koncertu Męskie Granie Orkiestra 2018 – projektu stworzonego specjalnie na potrzeby tegorocznej trasy. W tym roku trzon MGO tworzyli: Krzysztof Zalewski, Dawid Podsiadło i Kortez.

Nasza recenzja płyty “Męskie Granie 2018”:

Męskie Granie 2018 (RECENZJA)

 

Dodaj komentarz