MARCIN zapowiada debiutancki album “Dragon in Harmony”!

“Dragon in Harmony” to tytuł debiutanckiej płyty MARCINA. Przypomnijmy, że muzyk został zwycięzcą dziewiątej edycji programu Must Be the Music. Tylko muzyka i był półfinalistą 14. edycji programu America’s Got Talent.

Urzekając publiczność na całym świecie z samą gitarą w dłoniach, MARCIN przenosi swój charakterystyczny styl gry i błyskotliwość solowych aranżacji na nowy poziom, prezentując długo oczekiwany, debiutancki album „Dragon in Harmony”. Album zawiera oryginalne kompozycje oraz szeroki repertuar coverów, których aranżacją zajął się sam Marcin. Koproducentem płyty jest Dan Book. Wirtuozowi gitary towarzyszą też Portugal.The Man, Delaney Bailey, Tim Henson i Ichika Nito.

fot. okładka albumu

Dragon in Harmony” to 14 utworów poruszających się po różnych gatunkach muzycznych, tworzących łącznie fascynującą opowieść urodzonego w Polsce fenomenalnego gitarzysty: „Urodziłem się w 2000 roku, Roku Smoka, a swój debiut wydaję w 2024, kolejnym Roku Smoka, więc wydawało mi się to bardzo naturalnym pomysłem, za którym powinienem podążać ” – Marcin mówi o swoim debiutanckim albumie. –  „Smok to ognista mityczna bestia, nieokiełznana i chaotyczna. A obok pojawia się koncepcja harmonii, która jest jego przeciwieństwem. W ostatnich latach robiłem mnóstwo rzeczy, chociaż niekoniecznie tworzyły one całość. Teraz w końcu jestem gotowy, by wygłosić swoją wypowiedź, spójną, nie podzieloną na kawałki. Smok jest w harmonii.”

Dragon in Harmony” to manifest nowego pokolenia gitarowych bohaterów. Marcin bez wysiłku łączy melodię, harmonię i instrumenty perkusyjne z płynną gatunkowo kolekcją oryginalnych kompozycji i coverów. Kompozycje z repertuaru Justina Timberlake’a, Sade czy Nirvany dzielą na albumie przestrzeń z Mozartem, Debussym i Mylesem Davisem. Kolekcja tych, jakże bogatych, 14 utworów to nie tylko prezentacja technicznych umiejętności Marcina, ale także jego talentu do przekładu wirtuozerii w przyjemną, obszerną wypowiedź artystyczną.

Premiera płyty: 13 września 2024.

Tracklista:
1. Guitar Is Dead
2. I Killed It
3. When The Light Goes – featuring Portugal. The Man
4. Cry Me A River
5. Classical Dragon – featuring Tim Henson
6. Smooth Operator
7. Allergies – featuring Delaney Bailey
8. Nardis
9. I Don’t Write About Girls – featuring Ichika Nito
10. Clair de Lune
11. Cough Syrup
12. Heart-Shaped Box
13. Bite Your Nails
14. Requiem

 

Leave a Reply