Letnie Romanse, czyli trasa koncertowa Joanny Wojtkiewicz i Mateusza Kaszuby

Koncerty w 55. rocznicę śmierci Krzysztofa Komedy oparte są na reinterpretacji zapomnianych lub nigdy nie wydanych utworów artysty w formie wokalno-instrumentalnej. Takie występy na żywo przygotowali Joanna Wojtkiewicz (śpiew) i Mateusz Kaszuba (piano), którzy zaprezentują materiał z albumu Komeda – “Romanse”.

fot. Tomasz Białowolski

Joanna Wojtkiewicz jest studentką wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz Syddansk Musikkonservatorium w Danii.
Mateusz Kaszuba jest absolwentem Wydziału Jazzu na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie, absolwentem Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie dr Piotra Wyleżoła oraz laureatem wielu nagród w konkursach i na festiwalach w tym tegorocznego Grand Prix 60 Festiwalu Jazz nad Odrą.

Z początkiem 2023 roku stworzyli oni projekt Komeda – „Romanse” oparty na reinterpretacji zapomnianych lub nigdy nie wydanych utworów Krzysztofa Komedy w formie wokalno-instrumentalnej.

Projekt KOMEDA 55 dofinansowano ze środków MKiDN w ramach programu Narodowego Centrum Kultury “Kultura – Interwencje”. Edycja 2024.

*****

Koncerty odbędą się:

21.07 – Szczecin

Komeda – “Romanse” EP [RECENZJA]

Leave a Reply