Marek Piowczyk Trio Summertime Tour [KONCERTY]

Wielkimi krokami zbliża się letnia trasa koncertowa Marka Piowczyka – charyzmatycznego gitarzysty jazzowego o bluesowych korzeniach. Artysta zagra tego lata, m.in. w Sopocie, Bydgoszczy i Gdańsku.

Autorski materiał lidera cechuje świadoma, nowoczesna improwizacja czyniąca każdy performance niepowtarzalnym. Swoboda przenikania się gatunków muzycznych, otwartość na zmianę, bezkompromisowe brzmienie. To wszystko usłyszycie w czasie nadchodzącej trasy „Summertime” promującej materiał z nadchodzącej drugiej płyty – zarówno w czasie koncertów jak i znanych jazzowych festiwali.

27.06 – Teatr Boto • Sopot
2.07 – ElJazz • Bydgoszcz
3.07 – Violinowa Gospoda • Zabrze
5.07 – Galicyjskie Spotkania Jazzowe • Muszyna
3.08 – Sopot Molo Jazz Festival • Sopot
9.08 – Gdańskie Noce Jazsowe • Gdańsk

fot. materiały prasowe

Marek Piowczyk – Gitarzysta, kompozytor, wokalista. Absolwent Instrumentalistyki Jazzowej (gitara) wydziału Jazzu w Bydgoszczy. Założyciel Marek Piowczyk Trio, z którym wydaje debiutancką, autorską płytę „Desire”, nawiązując współpracę mi.in. z Universal Music Polska.

Zdobywca grand prix konkursów i festiwali muzycznych na szczeblu międzynarodowym i ogólnopolskim. Współpracował z wieloma wybitnymi artystami m.in.: Iloną Damięcką, Dorotą Tcheisebach, Tomaszem Machańskim, Krzysztofem Ropickim, Piotrem Budniakiem, Łukaszem Reksem, Agnieszką Brenzak Adamem Golickim, Paulem Rutschka, Małgorzatą Gorzałą Oleszczuk, Wiktorem Gaborem, Alanem Wykpiszem, Dominikiem Kisiel i wieloma innymi. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Twórca warsztatów gitarowych stylu gry Johna Scofielda. Aktualnie skupia się na koncertowaniu i promocji materiału z nadchodzącej drugiej płyty autorskiej o nowoczesnej stylistyce jazzowej.

 

Leave a Reply