“Kształt, kolor, dźwięk”. Geso Gato zagra w Warszawie!

“Kształt, kolor, dźwięk” to nowy cykl autorskich koncertów w Galerii Sztuki Donde w Warszawie, łączących muzykę jazzową oraz klasyczną. W ramach cyklu 4 listopada wystąpi znakomity projekt akustyczno-elektorniczny: Geso Gato.

fot. materiały prasowe

GESO GATO – jazz, elektronika, improwizacja, przestrzeń… Nowa formacja na polskiej scenie jazzowej, występująca w składzie: Grzech Piotrowski (saksofon), Jan Smoczyński (intr. klawiszowe, syntezator basowy), Krzysztof Gradziuk (intr. perkusyjne preparowane) oraz Gniewomir Tomczyk (perkusja, sample).

Zespół wykonuje różnorodne i niezwykle barwne improwizacje, wykorzystując instrumenty akustyczne jak i elektroniczne. Modulacja brzmień saksofonu, loopery, syntezaory, perkusja hybrydowa, intr. perkusyjne oraz preparowane, pozwalają artystom odkrywać nowe przestrzenie muzyczne, a odbiorcy zanurzyć się w niecodziennych obrazach, odcieniach i kolorach. Projekt zainugurował w 2021 roku.

*****

“Kształt, kolor, dźwięk” – nowy, autorski cykl koncertów na muzycznej mapie Warszawy odbywający się w Galerii Donde, stworzonej przez znakomitą artystkę Dominikę Donde. Za muzykę, aranżację oraz dobór artystów odpowiada perkusista, muzyk Gniewomir Tomczyk.

Nazwa cyklu, łączy wiele sfer sztuki – kształt ukryty jest w znakomitych pracach Dominiki, kolory skrywają barwy instrumentów, a dźwięk to melodie wydobywające się z gry muzyków. Koncerty łączą ze sobą muzykę klasyczną z jazzową, ambientową/przestrzenną i filmową. Do każdego występu dobierane jest również przez Gniewomira oryginalne instrumentarium (np. harfa, wibrafon, instrumenty preparowane, głos – lektor).

Dobór instrumentarium oraz aranżacje kompozycji wykonywanych podczas koncertów dobierane są z myślą o obecnej tematyce wystawy – tak aby harmonijnie rezonował ton muzyki z pracami artystycznymi znajdującymi się w galerii.

📍 Adres: Galeria Donde ul. Frycza-Modrzewskiego 22, Warszawa, Polska
📍 START – godz. 20:00 (po jak i przed koncertem zapraszamy na lampkę wina)
BILETY: 100zł/120zł (przedsprzedaż/w dniu koncertu)
– bilety można nabyć przed koncertem bezpośrednio w Galerii Donde lub zarezerwować pod numerem tel. 784 691 601 / LINK DO ZAKUPU BILETÓW.

 

Leave a Reply