Mrowna Jazz Festiwal w Grodzisku Mazowieckim (17-19 listopada)

Jazzowe spotkanie pokoleń w Grodzisku Mazowieckim będą miały miejsce w dniach 17-19 listopada 2023 roku. Wtedy to właśnie odbędzie się pierwsza edycja festiwalu Mrowna Jazz Festiwal.

Grodzisk Mazowiecki stanie się epicentrum jazzu, gdzie odbędzie się pierwsza edycja festiwalu Mrowna Jazz Festiwal. Jak opisuje sam Andrzej Dąbrowski: “To konfrontacja młodych muzyków ze starszą generacją”.

fot. materiały prasowe

Podczas trzech dni festiwalu przeniesiemy się w fascynujący świat jazzu i poprzez spotkanie różnych pokoleń artystów, będziemy celebrować jego ponadczasowość. Twórcy festiwalu postawili sobie za cel uhonorowanie wybitnych postaci jazzowej sceny, przywołując artystów z różnych grup wiekowych. Na scenie Centrum Kultury pojawią się legendarne gwiazdy jazzu, takie jak Włodzimierz Nahorny i Andrzej Dąbrowski, obok młodszych talentów, jak Michał Salamon Trio, czy Nick Sinckler Band z koncertem “Groove Vibez’&Funky Delight”.

Ale to nie wszystko! Mrowna Jazz Festiwal obfitować będzie także w wieczorne jam session, gdzie artyści będą wspólnie improwizować. W drugim dniu festiwalu, 18 listopada, jam session poprowadzi Andrzej Gondek. Wstęp na festiwalowe jam session jest darmowy.

Dodatkowym wydarzeniem w programie festiwalu będzie “DRUMMERS UNITED POLSKA“, pierwsze w historii Polskie Targi Perkusyjne, które odbędą się 18 listopada w Mediatece Centrum Kultury. To doskonała okazja dla miłośników perkusji do udziału w warsztatach, zapoznania się z najnowszym sprzętem oraz spotkania z czołowymi polskimi producentami perkusyjnymi. Targi te wniosą niezwykły klimat do festiwalowej atmosfery poprzez wspólne muzykowanie i wymianę doświadczeń. Wstęp na DRUMMERS UNITED POLSKA jest darmowy.

Nie lada gratką dla fanów jazzu będzie koncert finałowy TRIBUTE TO POLSKI JAZZ. To projekt stworzony specjalnie na festiwal, a jego ideą jest ukazanie wpływu polskich muzyków na rozwój jazzu. Młodzi, utalentowani artyści jazzowi zabiorą nas w podróż przez kompozycje polskiego jazzu elektrycznego lat 70. i 80., prezentując je w nowoczesnych aranżacjach. To okazja, którą warto wykorzystać, ponieważ po raz pierwszy na polskiej scenie jazzowej będzie można usłyszeć taką liczbę jazzmanów grających ten unikalny repertuar.

Bilety na festiwal można nabyć na platformie bilety24 lub osobiście w kasach Kina Centrum Kultury (ul.Spółdzielcza 9, Grodzisk Mazowiecki).

 

Leave a Reply