Scena Muzyczna “Kształt, kolor, dźwięk”. Koncert Patrycji Zarychty już 30 września!

“Kształt, kolor, dźwięk” – nowy, autorski cykl koncertów na muzycznej mapie Warszawy odbywający się w Galerii Donde, stworzonej przez znakomitą artystkę Dominikę Donde. Już 30 września odbędzie się tam koncert Patrycji Zarychty z zespołem, na który serdecznie zapraszamy!

Za muzykę, aranżację oraz dobór artystów odpowiada perkusista, muzyk Gniewomir Tomczyk. Pierwszy występ już 30 września o g. 20.00.

fot. materiały prasowe

Nazwa cyklu, łączy wiele sfer sztuki – kształt ukryty jest w znakomitych pracach Dominiki, kolory skrywają barwy instrumentów, a dźwięk to melodie wydobywające się z gry muzyków. Koncerty łączą ze sobą muzykę klasyczną z jazzową, ambientową/przestrzenną i filmową. Do każdego występu dobierane jest również przez Gniewomir Tomczyk oryginalne instrumentarium (np. harfa, wibrafon, instrumenty preparowane, głos – lektor).

Dobór instrumentarium oraz aranżacje kompozycji wykonywanych podczas koncertów dobierane są z myślą o obecnej tematyce wystawy – tak aby harmonijnie rezonował ton muzyki z pracami artystycznymi znajdującymi się w galerii.

*****

Najbliższy koncert już 30 września – na scenie wystąpi wybitna jazzowa oraz soulowa wokalistka i kompozytorka – Patrycja Zarychta!

Patrycja Zarychta – wokalistka, kompozytorka, nauczycielka śpiewu i emisji głosu, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej, specjalność wokalistyka jazzowa. Wykładała w klasie wokalnej na Wydziale Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, kierunek Jazz i Muzyka Rozrywkowa. Współpracowała m.in. z Michałem Urbaniakiem, Wojtkiem Pilichowskim, Kubą Badachem, Arkiem Skolikiem, Piotrem Żaczkiem, Femi Temowo. Występowała na największych festiwalach Jazzowych w Polsce, m.in. Warsaw Summer Jazz Days oraz Jazz Jamboree (2016) oraz Woodstock 2017 czy Opole 2017 (Koncert Premiery)

📍 Adres: Galeria Donde ul. Frycza-Modrzewskiego 22, Warszawa, Polska 📍 START – godz. 20:00

*****

🎵 SKŁAD:
Patrycja Zarychta – wokal
Kuba Kotowicz – wibrafon
Zuzanna Federowicz – harfa
Mateusz Woźniak – kontrabas
Gniewomir Tomczyk – perkusja

 

Leave a Reply