SARAPATA prezentuje nowy singiel “Yorokobi”

SARAPATA powraca w doskonałej kondycji, czego potwierdzeniem jest ich nowy utwór “Yorokobi”.

Tak jasno i tak szybko nie grali jeszcze nigdy. SARAPATA prezentują “Yorokobi” – nowy singiel zapowiadający drugi album studyjny duetu, który ma ukazać się na początku 2024 roku. Bracia wpuszczają do swojej muzyki więcej kolorów i energii, które w połączeniu z abstrakcyjnymi partiami wokalnymi dają lekki, skrzący się, a jednocześnie bardzo szybki, parkietowy utwór. Materiał na nowy album powstał częściowo w podróży, a finalnie w drewnianej chatce w okolicy Tatr Słowackich. Jego mocną reprezentacją jest “Yorokobi”.

fot. materiały prasowe

„Zalążek “Yorokobi” wychodzi z niemal dziecięcej frajdy i zamyślenia typowego dla podróży, gdy gapisz się przez okno, a przed oczami mija Ci piękny leśny krajobraz w zawrotnym tempie. Czujemy się bardziej szczęśliwi niż dwa lata temu i znajduje to odzwierciedlenie w muzyce. Po intensywnym sezonie festiwalowo – koncertowym, mieliśmy ochotę zrobić coś, co zabrzmi euforycznie. Pierwszy utwór z nowego albumu zatytułowaliśmy “Yorokobi”, słowo w języku japońskim oznaczające po prostu radość”.

*****

SARAPATA łączy w sobie wiele skrajności, jak i doświadczenia zdobyte na różnych odcinkach muzycznej drogi. Michał i Mateusz Sarapata miłość do harmonii wynieśli z akompaniowania zespołowi Lor, a także ze współtworzenia w przeszłości własnej grupy SALK, dzięki której ich muzyka – wykorzystująca głównie klasyczne instrumenty – opierała się na onirycznych, niemal baśniowych opowieściach. Po godzinach odkładają gitary, by dać upust swojej największej miłości – muzyce elektronicznej, a dokładniej techno.

Muzyka tego duetu dostarcza ogromnej ilości wrażeń, które skłaniają do tańca i są jak wprowadzenie do rytuału. Techno w wykonaniu braci SARAPATA dalekie jest od banału. To kolorowe, bogate, organiczne i pulsujące dźwięki.

W 2022 roku pojawił się ich debiutancki materiał “EP1”, który obił się szerokim echem w mediach. Pojawili się między innymi na takich festiwalach jak Audioriver, Tauron Nowa Muzyka, FEST Festival, ON Air, LAS Festival, Carbon Silesia, Wisłoujście, OFF Scena czy Wodecki Twist. Artyści zaliczyli już również swoje pierwsze zagraniczne wykony. W 2022 roku zostali zaproszeni do Wilna na Europavox Festival, międzynarodowy festiwal showcase’owy.

 

Leave a Reply