Alicja z nowym utworem “Ostatni dzień lata”

Po wielu miesiącach spędzonych w studiu, Alicja Szemplińska wraca z nowym singlem “Ostatni dzień lata”. To pierwszy numer po występie podczas preselekcji do Eurowizji 2023.

“Ostatni dzień lata” jest poświęcony chwilom, które kocha wielu z nas. Piękne dni na łonie natury, ciepłe noce, paczka najlepszych przyjaciół – powstałe w takich okolicznościach momenty zostawiają uśmiech na twarzy, ale jest jeden dzień, w którym te chwile powodują mocniejszy ucisk serca. 

fot. materiały prasowe

Tym dniem jest ostatni dzień lata, łączący w sobie nostalgię i smutek, że wakacyjny czas dobiega końca, chociaż uważam, że beztroskość możemy w sobie pielęgnować każdego dnia i to chciałam przekazać tą piosenką. “Ostatni dzień lata” to utwór, który ma przypomnieć słuchaczowi, że dobrze spędzony czas nie ma wyznaczonych ani dat, ani miejsc. – opowiada Alicja.

Tworząc ten singiel przywoływaliśmy swoje najlepsze wakacyjne wspomnienia, mając nadzieję na to, że kiedyś przeżyjemy je ponownie, a w tle grać będzie właśnie ta piosenka – dodaje artystka.

Jeden z najbardziej charakterystycznych głosów polskiej sceny muzycznej. Alicja Szemplińska rozkochuje swoich słuchaczy w brzmieniach muzyki R’n’B oraz soul, a w jej nowych utworach usłyszymy autorskie teksty opierające się na osobistych doświadczeniach.

Alicja swoje możliwości wokalne udowodniła nieraz – wygrywając różne formaty telewizyjne w Polsce, ale i grając na zagranicznych scenach przed międzynarodową publicznością. Występy na żywo to jej niekwestionowana siła. Wraz z kolejnymi wydanymi singlami i pracą nad debiutanckim albumem poznajemy ją jednak na nowo, jako artystkę.

Zaskakująco dojrzała oraz hipnotyzująca zaprezentuje przedpremierowo materiał, nad którym obecnie pracuje.

 

Leave a Reply