Andrzej Święs podczas 19. Międzynarodowego Festiwalu Jazz w Ruinach [KONCERT]

12 sierpnia w Gliwicach podczas 19. Międzynarodowego Festiwalu Jazz w Ruinach odbędzie się koncert Andrzeja Święsa z projektem “Flying Lion”.

Zespół Andrzeja wystąpi 12 sierpnia o 21.00.

To będą cztery dni wypełnione dobrą muzyką. 11 sierpnia w Gliwicach rozpocznie się 19. Międzynarodowy Festiwal Jazz w Ruinach. Na scenie pojawią się młode, wschodzące gwiazdy muzyki jazzowej i okołojazzowej. Nie ma na co czekać – bilety są już w sprzedaży.

Młodość, talent, energia i muzyka – jednym słowem: Międzynarodowy Festiwal Jazz w Ruinach. Dziewiętnasta edycja wydarzenia odbędzie się pod hasłem „What is Jazz?”. Stowarzyszenie Muzyczne Śląski Jazz Club tradycyjnie zaprasza do Hali Modeli GZUT przy ul. Wincentego Pola 7–9.

fot. Sisi Cecylia

Debiutancki album “Flying Lion“, to tak naprawdę nazwa trio założonego i prowadzonego przez Andrzeja Święsa, który jest jednocześnie autorem granych przez zespół kompozycji.

Do współpracy zaprosił dwóch wybitnych muzyków – Rafał Sarnecki na gitarze oraz Paweł Dobrowolski na perkusji. Muzyka wykonywana jest przez Andrzeja na gitarze basowej z dźwiękiem często zmienionym poprzez zastosowanie efektów gitarowych, co dodaje muzyce wielobarwności sonorystycznej.

Album “Flying Lion” to dziesięć unikalnych kompozycji, które przedstawiają szeroką paletę stylistyczno – dźwiękową. Od form ad libitum, poprzez struktury zorganizowane rytmicznie, do swobodnej improwizacji, muzyka płynnie łączy różne style muzyczne, tworząc jedyne w swoim rodzaju wrażenia słuchowe. Każda kompozycja jest podróżą samą w sobie, wywołującą inne emocje, a razem tworzą spójną narrację.

 

fot. Sisi Cecylia

 

Leave a Reply