Premiera “MTV Unplugged Margaret” na CD i w digitalu

Ten specjalny album Margaret promuje klip z reworkiem debiutanckiego singla „Thank you very much (live)”.

26 kwietnia 2023 odbyła się premiera koncertowego albumu Margaret w kultowej formule MTV Unplugged. Artystka świętująca 10-lecie pracy twórczej zarejestrowała w grudniu pełnowymiarowy akustyczny materiał w wyjątkowej kubańskiej odsłonie. Oficjalny release płyty poprzedziła singlowa reinterpretacja “Thank You Very Much”, a więc debiutanckiej piosenki Margaret sprzed dekady.

fot. Piotr Tarasewicz

Z okazji swojego 10-lecia Margaret przygotowała dla fanów coś wyjątkowego. Największe hity artystki w kubańskiej, akustycznej odsłonie i w towarzystwie 14-osobowego zespołu. Płyta „MTV Unplugged Margaret” to zapis wyjątkowego koncertu, który odbył się 14 grudnia 2022 roku w warszawskim Teatro CubanoBez klasycznej sceny i rzędów numerowanych foteli, za to w kameralnym anturażu barowych stolików publiczność przeniosła się do barwnej Havany. Pierwszy koncertowy album w dorobku Margaret trafił już do sklepów muzycznych i serwisów streamingowych.

01. Cool me down
02. Ej chłopaku
03. In my cabana
04. Byle jak
05. Woman (Doja Cat cover)
06. Tak na oko
07. Roadster
08. Tempo
09. Niespokojne morze
10. Reksiu feat. Otsochodzi
11. Thank you very much
12. What you do
13. Serce baila
14. Heartbeat
15. Vino feat. Kayah

„MTV Unplugged było zawsze moim Świętym Graalem. Pamiętam, że jako dziecko zasłuchiwałam się w pierwszym koncercie Kayah MTV Unplugged, czy fenomenalnym koncercie Mariah Carey. Tym bardziej cieszę się, że w tej kultowej atmosferze będę obchodzić swoje 10-lecie pracy artystycznej. Koncept tego koncertu chodził za mną już od jakiegoś czasu. Od zawsze też czułam, że moje serce ciągnie do Ameryki Południowej. Zresztą w mojej dotychczasowej dyskografii jest wiele inspiracji tą właśnie kulturą – baila funky, reaggetony, dancehall. Z drugiej strony dużo we mnie wschodniej melancholii, dlatego robimy gorącą latynoską imprezę w sercu dalekiej północy“ – komentuje Margaret.

 

Leave a Reply