Margaret i Hanafi w nowym singlu “VIP”

Margaret nie zwalnia tempa i prezentuje kolejny singiel z nowego projektu „URBANO FUTURO”. Tym razem jest to utwór nagrany z młodym artystą – Hanafim.

To kolejny po „Początku” utwór Margaret w tym roku, do którego zaprosiła ona gościa ze świata rapu. W pierwszym singlu promującym „URBANO FUTURO” pojawił się Janusz Walczuk, z kolei teraz w rolę „VIP” u jej boku wcielił się Hanafi – nowa postać na rodzimej scenie muzycznej i jednocześnie nowy nabytek wytwórni Margaret, Gaja Hornby Records.

fot. materiały prasowe

Tomasz Hanafi to raper i wokalista polsko – francuskiego pochodzenia z korzeniami grecko-algierskimi. Jego cechą charakterystyczną, jako reprezentanta nowej generacji twórców sceny urbanowej, jest wymykanie się dotychczas znanym ramom i kategoriom. Świetnie czuje się zarówno w śpiewanych utworach inspirowanych kanadyjskim i francuskim R&B, jak i w typowo drillowym brzmieniu, za które odpowiadają współpracujący z nim utalentowani producenci.

Wokalistka wraz ze swoim podopiecznym postanowiła zredefiniować doskonale znane wszystkim sformułowanie „VIP” i zrobiła to, jak zwykle, na swoich zasadach. Przy akompaniamencie energetycznej, balansującej pomiędzy drillem i afrotrapem kompozycji Kacezeta, Margaret przedstawia właśnie siebie jako tę najważniejszą dla samej siebie osobę. Warto zauważyć, że artystka bez żadnego oporu bierze na warsztat rapowane partie. Wtóruje jej w tym Hanafi, który mimo niewielkiego stażu stanowi doskonałe uzupełnienie dla kobiecego wokalu Margaret.

Utworowi „VIP” towarzyszy otoczka girl power, czyli hasła, które nie jest obce Margaret. Artystka wielokrotnie dawała temu wyraz, co nie uszło uwadze m.in. serwisowi Spotify. Streamingowy gigant zaprosił ją w 2022 roku do ambasadorskiej współpracy w ramach kampanii EQUAL, a wizerunek artystki trafił na billboard na nowojorskim Times Square.

 

Leave a Reply