Janek Traczyk prezentuje świąteczny album “Świątecznie”

Janek Traczyk powraca ze świątecznym materiałem. “Świątecznie” to mini album artysty, na którym znalazły się znane kolędy i pastorałki w zaskakujących aranżacjach. Wydawnictwo jest już dostępne w serwisach cyfrowych oraz w wersji fizycznej.

Mini album „Świątecznie…” to najnowsze wydawnictwo Janka Traczyka. Płyta jest emocjonalnym spojrzeniem na Święta Bożego Narodzenia i zawiera kolędy oraz pastorałki w nieoczywistych, ekspresyjnych aranżacjach autorstwa artysty, nawiązujących do muzyki filmowej, klasyki i współczesnego popu z wykorzystaniem akustycznych brzmień instrumentów. Wybierając materiał na płytę, Artysta stawiał przede wszystkim na utwory bardzo poruszające, ale nie zabrakło też wesołych kompozycji.

fot. okładka płyty

Janek Traczyk opisuje swoje nowe wydawnictwo słowami: Chciałem stworzyć album niestereotypowo-świąteczny, pozbawiony słodyczy i jaskrawych barw, ale pełen spokojnego ciepła i emocji. Dobierając repertuar, szukałem nostalgii i niepowtarzalnego klimatu, przywodzącego na myśl tę część Wigilii, kiedy panuje lekki półmrok, palą się świece i płyną dźwięki pianina – tak bywało u mnie w domu i taka aura towarzyszy często mojej autorskiej muzyce.

Oprócz wielu pięknych melodii i ujmujących perspektyw patrzenia na Święta Bożego Narodzenia, wpadła mi w ręce melodia „Carol of the bells”, która okazała się mieć korzenie ukraińskie. Postanowiłem wykonać ją w tradycyjnym dla niej języku, co jest moim skromnym wyrazem wsparcia dla Ukraińców, spośród których wielu w tym roku spędzać będzie Święta z nami, w Polsce, z dala od domu.

 

Leave a Reply