14. edycja Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit

3 listopada rozpocznie się 14. edycja Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit, który potrwa trzy dni.

Koncerty polskich i zagranicznych gwiazd, rozbudowany program warsztatów, wyjątkowe spotkania oraz nagroda „Człowieka ze Złotym Uchem”, to niezmiennie najmocniejsze punkty programu łódzkiej imprezy. Co czeka nas w tym roku?

Na Soundedit nie może zabraknąć uroczystej Gali, podczas której legendarna już statuetka „Człowieka ze Złotym Uchem” trafia do rąk najlepszych producentów muzycznych i uznanych artystów. W tym roku nagrodę otrzymają: Barry Adamson – za pionierskie dokonania w dziedzinie produkcji muzycznej, Nick Mason, Piotr Madziar oraz Leszek Kamiński – za wybitne dokonania w dziedzinie produkcji muzycznej.

Koncerty rozpoczną się w Klubie Wytwórnia w czwartek (3 listopada). W tym roku dzień ten jest poświęcony łódzkim artystom. Od godz. 18.00 zagrają: Cool Kids Of Death, Mona Polaski, Salvezza, L.Stadt i Psychocukier. Wszystkie te grupy są łódzkie, wszystkie mają swój pomysł na rock’n’roll.

W piątek (4 listopada) na scenie Klubu Wytwórnia o godz. 19.00 pojawią się artyści, którzy nie uznają żadnych kompromisów. Będzie punkowo i bardzo głośno! Długo wyczekiwany koncert, podczas którego na pewno usłyszymy kilka nowych utworów z wydanej niedawno płyty, zagra Dezerter. Obok polskiej grupy wystąpią anarchiści z Wielkiej Brytanii: Bad Breeding, Interrobang?! oraz Test Department. Do nich dołączą krajowi postpunkowcy: Hańba! i Zespół Sztylety.

W piątek zapraszamy również na „Play Fair”, czyli całodniowe spotkania, panele i dyskusje, w ramach których chcemy zrewidować sposób, w jaki planujemy, organizujemy i komunikujemy wydarzenia kulturalne. Jak przygotowujemy i realizujemy nasze aktywności biznesowe w połączeniu z różnymi uczestnikami życia miejskiego i wspólnie możemy się uczyć od siebie. Wierzymy, że razem możemy zaprojektować i skorygować zachowania w celu ograniczenia negatywnego wpływu na naszą planetę. Chcemy pokazać najlepsze przykłady działań firm i organizacji, tak by móc wdrożyć pozytywne zmiany.

Ostatni dzień festiwalu – sobota (5 listopada) – to między innymi spotkania z naszymi laureatami, a także z wieloletnim współpracownikiem Depeche Mode, muzykiem Permafrost i szefem wytwórni Archangelo Music – Daryl’em Bamonte. Natomiast sobotnie koncerty rozpoczną się o godz. 18.00 w Klubie Wytwórnia. Będzie filmowo, alternatywnie i elektronicznie. Na scenie pojawią się najlepsi z najlepszych: Barry Adamson, Crime & The City Solution oraz Leftfield. Dołączą do nich polscy wykonawcy: debiutująca Ania Leon, poetycki duet Anieli oraz tajemnicza Bokka. Kulminacyjnym punktem tego dnia będzie wspomniana już uroczysta Gala, podczas której zostaną wręczone statuetki „Człowieka ze Złotym Uchem”.

Jak wiadomo, Soundedit to nie tylko koncerty. To także miejsce spotkań największych, krajowych i światowych producentów muzycznych, realizatorów dźwięku i artystów. Organizatorzy ponownie zadbali o niezwykle rozbudowany program warsztatów, prezentacji oraz wykładów, które będą odbywać się w piątek i sobotę (4-5 listopada) w salach łódzkiego Hotelu Hilton.

Wspominkowym akcentem tegorocznej edycji Festiwalu będzie wystawa „Stones60”, czyli plakaty, zdjęcia i inne memorabilia związane z Rolling Stones. Będzie ona czynna już od czwartku 3 listopada. W niedzielę, 6 listopada, o godz. 15 odbędzie się spotkanie z Piotrem Metzem, który opowie o swoich przygodach ze Stonesami. Miejscem wystawy i spotkania jest Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne, ul. Piotrkowska 102.

I Am The Sound! – jestem brzmieniem. Jestem dźwiękiem. Jestem muzyką.

 

Jedna odpowiedź do “14. edycja Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit”

Leave a Reply