Dwa nowe single Piotra Zioły już dostępne – “Choć czuły gest…” i “Prąd”

“Prąd” oraz “Choć czuły gest tu radości niesie mniej, to krzywda nie rozlewa łez” to kolejne single zapowiadające nowy album Piotra Zioły.

„Choć czuły gest tu radości niesie mniej, to krzywda nie rozlewa łez” i „Prąd”.

“Prąd” jest do odsłuchu w serwisach streamingowych oraz “Choć czuły gest tu radości niesie mniej, to krzywda nie rozlewa łez”, do którego powstał teledysk.

Autorką słów do piosenki “Choć czuły gest tu radości niesie mniej, to krzywda nie rozlewa łez” jest Justyna Święs, znana z duetu The Dumplings, a prywatnie przyjaciółka Piotra. Charakter singla podkreśla metaforyczny teledysk, który jest kontynuacją opowieści rozpoczętej utworem “Błysk”.

fot. Ola Bodnaruś

Tego samego dnia premierę miał również drugi singiel artysty – “Prąd”. Napisany przez Piotra tekst opowiada o koszmarze, który obraca się w piękny sen. W każdym z ukazujących się utworów, Piotr w subtelny sposób zdradza historię ostatnich 6 lat milczenia, a ich uzupełnieniem są pełne symboliki klipy.

Piotr Zioła – wokalista, kompozytor, autor tekstów, niezwykle charakterystyczna postać na polskim rynku muzycznym. Zdobywca nagrody Fryderyk za debiutancki album “Revolving Door”. Single z tej płyty – “Safari” i “W ciemno” stały się hitami radiowymi. Piotr Zioła zapraszany był do współpracy przy wielu projektach, nagrywał i występował m.in. z Rysami, Flirtini, Miuoshem, Wojtkiem Mazolewskim i The Dumplings oraz Albo Inaczej. Artysta zagrał na licznych festiwalach w tym na Open'er Festival i Kraków Live Festival.

Nowy album Piotra Zioły planowany jest na jesień tego roku.

 

 

Powraca 6 lat po debiucie. Piotr Zioła prezentuje nowy utwór “Błysk”

Leave a Reply