Edison Festival 2022. Kto wystąpi? [LINE-UP]

Edison Festival po raz czwarty odbędzie się w Poznaniu. Organizatorzy zapraszają nad malowniczy krajobraz Jeziora Kierskiego, gdzie wystąpi cała plejada polskich artystów.

Świeże powietrze, rodzinna atmosfera i muzyka… o najlepszym smaku! Edison Festival to wydarzenie, które w rytmie największych polskich przebojów pozwoli odpocząć od zgiełku miasta.

Edison Festival odbywa się w malowniczej scenerii jeziora Kierskiego. Od centrum Poznania to zaledwie kwadrans jazdy samochodem, co sprawia, że jest to idealne miejsce na weekendowy wypoczynek. Podczas dwóch dni festiwalu posłuchać można nie tylko muzyki, ale również spróbować pysznego jedzenia oraz wziąć udział w rozwijających kreatywność aktywnościach.

fot. materiały promocyjne

Wydarzenie odbywa się przy Hotelu Edison w podpoznańskim Baranowie, któremu nieodpartego uroku dodaje przepiękne Jezioro Kierskie.

W otoczeniu przyrody, jak co roku od 2018 roku wybrzmi muzyka artystów, cieszących się w Polsce niesłabnącą popularnością. W poprzednich edycjach występowali m.in.: Krzysztof Zalewski, Rosalie, Kortez, Artur Rojek, Kwiat Jabłoni. Poznaliśmy gwiazdy tegorocznej odsłony.

Impreza Good Tase Production jest jedną z najciekawszych lipcowych propozycji dla festiwalowych pasjonatów z Wielkopolski. Przez dwa dni będzie można słuchać artystów, którzy cieszą się w Polsce dużą popularnością. Tegoroczna edycja zaplanowana jest na 22-23 lipca.

W piątkowy wieczór gwiazdą będzie Vito Bambino, który wraz z Bitaminą wydał łącznie 5 płyt. W 2020 r. wydał solową płytę pt. „Poczekalnia”. Gościnnie grał z m.in. Krzysztofem Zalewskim, sanah, Quebonafide, Pauliną Przybysz. W 2021 r. był członkiem Orkiestry Męskiego Grania, współtworząc ją z Dawidem Podsiadło i Darią Zawiałow. W pierwszy dzień weekendu zaprezentuje się, także duet Karaś/Rogucki, czyli połączenie multiinstrumentalnego talentu Kuby Karasia („The Dumplings”) z nieszablonową liryką i głosem Piotra Roguckiego („Coma”).

W sobotę wystąpi Daria Zawiałow. Jeden z najmocniejszych, kobiecych głosów na polskiej scenie muzycznej. Członkini Orkiestry Męskiego Grania 2020 (wraz z Igo i Królem) i 2021. Nagrała trzy studyjne albumy, które podbiły serca polskich słuchaczy, a ją samą, zaprowadziły na szczyt polskich list.

Podczas dwóch dni festiwalu wystąpią także: Mrozu, LemON, Grzegorz Hyży, Kaśka Sochacka, Zalia, Martin Lange, Rat Kru, Jagoda Kret, Kroki, Luna, Rubens, Lordofon i Kalush Orchestra.

 

 

Jedna odpowiedź do “Edison Festival 2022. Kto wystąpi? [LINE-UP]”

Leave a Reply