Kamil Abt z koncertami i singlem “Pasquino”

30 kwietnia pod naszym patronatem medialnym odbyła się premiera płyty “Split Personality” Kamila Abta. Wkrótce artysta wystąpi z koncertami we Wrocławiu. W sieci pojawiło się także lyric video do utworu “Pasquino”, promujący jego najnowszy album.

Kamil Abt to australijski gitarzysta jazzowy polskiego pochodzenia – kompozytor, aranżer, lider wielu zespołów, absolwent prestiżowej australijskiej akademii muzycznej – the Elder Conservatorium of Music. Występuje międzynarodowo na scenie od dwudziestu lat; między innymi w Australii, Japonii i Europie.

fot. okładka płyty

Piąta płyta australijskiego gitarzysty polskiego pochodzenia, Kamila Abta “Split Personality” jest wydaniem nietypowym, choćby dlatego, że to album dwupłytowy. Ale nie tylko.

Pierwsza część albumu “Teatr”, wykonana w składzie trio z gitarą basową i perkusją, to program autorski, który składa się z utworów o miłości: jej pięknie i rodzajach, doznawaniu, niepewności i reperkusjach, o jej fantazjach i iluzji. Odnosząc się do uczuć doznawanych przez kompozytora w różnych zakamarkach świata: począwszy od Afryki, przez Azję i Australię aż po Europę, utwory Teatru skomponowane zostały na szerokiej przestrzeni czasu i geografii.

Druga płyta zatytułowana “Zawsze tam gdzie ty”, poza gitarą, kontrabasem i perkusją, wprowadza wokal. Jest to płyta interesująca, z punktu widzenia historii kultury i muzyki, ponieważ łączy najpiękniejsze polskie hity z pięćdziesięciu ostatnich lat z różnymi rodzajami swingu amerykańskiego. Poza tym, poprzez kluczowe elementy jazzu jakimi są improwizacja, intuicja i interakcja w trakcie grania, płyta w niebagatelny sposób nawiązuje do teraźniejszości.

KONCERTY:

03 VI 2022 21:00: Kamil Abt Quartet FUNK-JAZZ!

https://www.kluboksymoron.com/index.php/oksymoron/wydarzenia/kamil-abt-quartet/

Program muzyki jazz-funkowej.

Piotr Szwec – saksofon

Kamil Abt – gitara

Andrzej Michalak – gitara basowa

Przemek Michalak – perkusja

04 VI 21:00 Kamil Abt Quartet PREMIERA PŁYTY WE WROCŁAWIU 

https://www.kluboksymoron.com/index.php/oksymoron/wydarzenia/split-personality/

Kamil Abt – gitara

Andrzej Michalak – gitara basowa

Przemek Michalak – perkusja

Joanna Sufleta – wokal

05 VI 2022 17:00: Andrzej Michalak & Kamil Abt BOSSA NOVA

https://www.kluboksymoron.com/index.php/oksymoron/wydarzenia/niedzielny-luz/

Program muzyki latin-jazz.

Kamil Abt – gitara

Andrzej Michalak – gitara basowa

 

Leave a Reply