Polsat SuperHit Festiwal 2022. Kto wystąpi?

W dniach 20-22 maja w Operze Leśnej w Sopocie odbędzie się tegoroczna edycja Polsat SuperHit Festiwal. Poznaliśmy pełny program i wszystkie gwiazdy imprezy.

Festiwal, który co roku przyciąga nad Bałtyk rzesze fanów, potrwa trzy dni. Przed nami: dwa muzyczne wieczory, trzy artystyczne jubileusze, ponad osiem godzin doskonałego grania i niedziela przepełniona najlepszym humorem.

fot. materiały prasowe

 

Wśród gwiazd między innymi: T.LoveLemONDodaRalph KaminskiBeata i BAJMDawid KwiatkowskiCleoKortezSylwia Grzeszczak i Kwiat Jabłoni! Podobnie jak w poprzednich latach, Polsat zaprosi fanów muzyki i kabaretów na Polsat SuperHit Festiwal, który odbędzie się w Operze Leśnej. W weekend 20-22 maja w Sopocie pojawią się największe gwiazdy polskiej piosenki.

Polsat SuperHit Festiwal 2022: Program imprezy

PIĄTEK

T.LOVE – “KING” – 30 lat albumu
Koncert jubileuszowy LemON – 10 lat zespołu

Wspólnie z widzami Polsatu w specjalnej zbiórce Fundacji Polsat chcemy wesprzeć znajdujące się w dramatycznej sytuacji ukraińskie dzieci. Aby pomóc – wystarczy w trakcie koncertu wysłać sms lub blik. W tej części wieczoru usłyszymy zespół Enej w utworze pt. “Brat za Brata” nagranym oryginalnie ze słynnym ukraińskim zespołem Kozak SystemKamila Bednarka w niezwykłym duecie z Danę Vynnytską, a także Macieja Maleńczuka.

“Koncercie Platynowym” zaśpiewają artyści, których albumy i single pokryły się platyną i diamentami. Będą to:

Paweł Domagała
Cleo
Kortez
Piotr Cugowski
Komodo
Kwiat Jabłoni
Kaśka Sochacka

SOBOTA

Pierwszy raz na sopockiej scenie będziemy gościć także jedną z największych gwiazd polskiej muzyki alternatywnej Ralpha Kaminskego. Wokalista ma na swoim koncie trzy płyty. Ostatnia pt. “KORA” jest hołdem dla zmarłej 3 lata temu legendarnej Kory Jackowskiej i zawiera zupełnie nowe aranżacje kultowych utworów takich jak: “Krakowski spleen”, “Po prostu bądź”, czy “Wyjątkowo zimny maj”.

Koncert “Doda czy Dorota? Rabczewska jakiej nie znacie!”

Zobaczymy również koncert “Radiowy Przebój Roku”, a w nim wykonawców najchętniej słuchanych i odtwarzanych piosenek w stacjach radiowych. Będą to między innymi:

Dawid Kwiatkowski
Gromee
Beata i Bajm
Grzegorz Hyży
Sylwia Grzeszczak
Daria
Three of Us
Michał Szczygieł
Bryska

NIEDZIELA

W niedzielę Opera Leśna przerodzi się w prawdziwą fabrykę śmiechu. Sopocki Hit Kabaretowy to jak zwykle solidna porcja inteligentnego dowcipu. Wystąpią królowie polskiej sceny kabaretowej:

Kabaret Moralnego Niepokoju
Kabaret Skeczów Męczących
Kabaret Ani Mru-Mru
Kabaret Paranienormalni
Kabaret Nowaki
Kabaret 4 Fala
Kabaret K2
Jerzy Kryszak

 

 

Leave a Reply