10 koncertów na 10-lecie zespołu LemON z wyjątkowymi gośćmi

Wkrótce odbędzie się dziesięć wyjątkowych koncertów na 10-Lecie zespołu LemON! Wśród gości specjalnych pojawią się, m.in. Kayah, Katarzyna Nosowska, Agnieszka Chylińska, Natalia Szroeder, Mery Spolsky, Ralph Kaminski.

fot. Jacek Poremba

LemON to grupa założona w 2011 roku przez wokalistę i kompozytora Igora Herbuta.

Zespół ma na koncie 4 albumy studyjne, które pokryły się złotem, platyną i podwójną platyną, a dwa z nich były nominowane do Fryderyków. O najbardziej alternatywnej w dyskografii zespołu płycie pt. ,,Tu”  Marek Niedźwiecki napisał: „wcisnęło mnie w fotel i słucham tej muzyki od kilku godzin”.

Utwory takie jak ,,Napraw”, ,,Nice”, ,,Jutro”, ,,Scarlett” znalazły się na pierwszych miejscach list przebojów. Łącznie teledyski zespołu wyświetlono niemal 100 milionów razy.

LemON zagrał prawie tysiąc koncertów, zarówno na kameralnych scenach klubowych, jak i przed kilkudziesięciotysięczną publicznością (Woodstock, Wembley Arena, Europejski Stadion Kultury) i był wielokrotnie nagradzany na najważniejszych festiwalach telewizyjnych (Sopot, Opole, EMA, Must Be The Music).

Igor Herbut – zarówno solowo jak i z zespołem – gościnnie współpracował z wybitnymi postaciami polskiej sceny muzycznej takimi jak: Kayah, Agnieszka Chylińska, Kasia Nosowska, Adam Sztaba, Jacek Cygan, Jan Borysewicz, Maryla Rodowicz, Grzegorz Markowski, Beata Kozidrak, Justyna Steczkowska, Sebastian Karpiel-Bułecka, ma także na koncie wspólne projekty z młodymi arystami sceny niezależnej: Ralphem Kamińskim, Hanią Rani (Tęskno), Sorry Boys, a także światowej sławy gruzińskim zespołem Rustavi.

*****

W ramach trasy na 10-lecie LemON wystąpi:

11.02.22 – Częstochowa

19.02.22 – Warszawa

26.02.22 – Bydgoszcz

06.03.22 – Łódź

13.03.22 – Poznań

20.03.22 – Katowice

02.04.22 – Gdańsk

06.05.22 – Opole

13.05.22 – Wrocław

14.05.22 – Zielona Góra

 

“W przyszłości chciałbym napisać muzykę ilustracyjną do filmu” – nasza rozmowa z Igorem Herbutem

Leave a Reply