Platynowe “Wojny i noce” oraz sukces trasy koncertowej Darii Zawiałow

Podczas koncertu na Torwarze wręczono Darii Zawiałow oraz producentowi płyty – Michałowi Kushowi, platynowe płyty za sprzedaż „Wojen i Nocy”. Album, który został wydany 11 czerwca tego roku, po pół roku od premiery rozszedł się w nakładzie ponad 30 000 egzemplarzy. Sukcesem okazała się też trasa koncertowa, a jednym z przystanków był występ artystki w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu (4 grudnia).

fot. Adrian Kaczmarek

Do kolekcji nagród Darii, dzień po koncercie dołączyła także statuetka za klip „Kaonashi”, który został nagrodzony na Festiwalu Polskich Wideoklipów – PL Music Video Awards w kategorii POP! Teledysk w reżyserii Daniela Jaroszka, wyróżnił się zdaniem Jury „odwagą w ukazaniu trudnej i nieoczywistej historii w nieskazitelnym i wyidealizowanym świecie muzyki pop”. Wśród nominowanych znalazły się także wideoklipy między innymi Brodki, Mroza czy Męskie Granie Orkiestra 2021 z udziałem Darii.

*****

Mijającej jesieni wreszcie przyszedł czas na to, by Daria Zawiałow zaznajomiła bliżej fanów ze swoim ostatnim albumem „Wojny i noce”. Co prawda część piosenek dała się już słyszeć ze scen letnich koncertów, ale większość trzymana była na szczególną okazję jaką jest jesienna trasa, zatytułowana dokładnie tak samo jak album.

W warstwie graficznej i scenograficznej trasa orbitowała wokół znanych już elementów kultury japońskiej, ale to w klubach, na scenach bardziej kameralnych niż festiwalowe było można je łatwiej dostrzec i docenić.

Nie zabrakło ostatnich singli takich jak „Za krótki sen”, „Kaonashi” i “Metropolis”, które zmieszały się zarówno z piosenkami jeszcze na koncertach nie słyszanymi, jaki i z utworami dobrze z znanymi z poprzednich tras i płyt. Artystka hucznie zakończyła trasę koncertową ”Wojny i Noce Tour” na warszawskim Torwarze.

 

fot. Adrian Kaczmarek

Leave a Reply