Koncert w Trójce: Kalinovski z debiutancką “Być może ostatnią płytą”

Podbił serca widzów programu „The Voice of Poland”, zadebiutował kilka dni temu „Być może ostatnią płytą”, a w najbliższą niedzielę 28 listopada wystąpi w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej – Kalinovski, czyli Adam Kalinowski, będzie kolejnym artystą, który zaprezentuje się słuchaczom Trójki.

Transmisja koncertu na antenie, a także – w formie streamingu wideo – na Facebooku stacji, stronie trojka.polskieradio.pl i kanale YouTube Polskiego Radia. Koncert odbędzie się z udziałem publiczności – z zachowaniem reżimu sanitarnego. Zaproszenia można zdobyć słuchając Trójki. Początek o godz. 19.05.

fot. okładka płyty

Adam Kalinowski (rocznik 1994) pochodzi z Łomży, ale od dłuższego czasu mieszka w Trójmieście. Wraz z zespołem Black Jeans wydał w 2019 roku płytę „Pokolenie Y”. Po solowym udziale w 11. edycji „The Voice of Poland” stał się rozpoznawalny w całej Polsce, a jego rockowy wokal i repertuar oczarowały widzów i jurorów programu. Jest znany również z koncertu, który zagrał w oknie swojego mieszkania w Gdańsku, tuż po rozpoczęciu pandemii. Występ został zarejestrowany, a wideo zrobiło furorę w internecie. Wiosną artysta wydał nowy singiel „Solo Act”, który był zapowiedzią jego solowego albumu. Ukazał się on – pod patronatem Trójki – 18 listopada, a wokalista  zatytułował go przewrotnie „Być może ostatnia płyta”. – Aby stać się rozpoznawalnym, znanym artystą, trzeba mieć jakiś spójny przekaz do zaoferowania odbiorcom. Wydaje mi się, że udało mi się go znaleźć i zarejestrować na tej płycie – mówi Kalinovski.

Jego solowy debiut w warstwie muzycznej jest mieszanką rocka, alternatywy i popu, a 27-letni artysta porusza w tekstach temat „kryzysu ćwierćwiecza”, inaczej „kryzysu wieku młodego”. Zjawisko to zbadał brytyjski psycholog Oliver Robinson, który odkrył, że ponad połowa osób w wieku 25-35 lat zmaga się z problemami natury egzystencjalnej. – Jesteśmy dziś niepewni swojej przyszłości, tęsknimy za beztroską dziecięcych lat, stoimy w obliczu wielu różnych życiowych możliwości, spośród których często nie potrafimy wybrać tych właściwych. Wyuczone przez lata strategie coraz częściej zawodzą. Kryzys ćwierćwiecza może być tymczasowy albo przerodzić się w poważniejsze zaburzenia, na przykład depresję, a zatem jest problemem szerszym, na który postanowiłem zwrócić uwagę – mówi Adam Kalinowski.

Najnowszym singlem promującym jego album jest utwór „Dzień w dzień”. Jak zabrzmi on na żywo – oczywiście w towarzystwie pozostałych piosenek z krążka „Być może ostatnia płyta” – będzie się można przekonać już 28 listopada. W programie koncertu w radiowej Trójce znajdzie się również materiał z albumu nagranego z grupą Black Jeans. Zespół wystąpi w składzie: Adam Kalinowski (wokal), Łukasz Szczęsny (bas, gitara), Artur Twarowski (gitara) i Tomek Torres (perkusja).

  • Koncert Kalinovskiego w niedzielę 28 listopada od godz. 19.05 – na antenie Trójki oraz – w formie streamingu wideo – na stronie polskieradio.pl, Facebooku stacji i kanale YouTube Polskiego Radia.
  • Koncert odbędzie się z udziałem publiczności, ale z zachowaniem reżimu sanitarnego. Zaproszenia można zdobyć słuchając Trójki.

 

Leave a Reply