Dziwna Wiosna w trasie koncertowej! Sprawdźcie, gdzie zagrają

Nadzieja polskiego rocka, Britney Spears szkockiego country, a tak naprawdę najfajniejszy gitarowy zespół w tej części świata, czyli Dziwna Wiosna zagra kilka koncertów. Posłuchajcie, jak zabrzmi na żywo jedna z najlepiej przyjętych rockowych płyt 2021.

Dziwna Wiosna to warszawskie trio grające brudne i piękne rockowe piosenki. Gitarzysta i wokalista Dawid Karpiuk, perkusista Łukasz Moskal (Brodka, Sister Wood i jeszcze pół Polski) i basista Wojtek Traczyk (Maria Peszek, Gaba Kulka i jeszcze sto pięćdziesiąt jazzowych składów, bo Wojtek najbardziej lubi jazz) zaczęli grać razem w 2018 roku jako Superhuman Like Brando. Nagrali jedną płytę, która była tak dobra, że nikt o niej nie usłyszał. Wiosną 2020 roku, kiedy pandemia zamknęła miliardy ludzi w domach i pogrzebała stary świat, postanowili zacząć od nowa.

fot. materiały prasowe

Tak powstała Dziwna Wiosna. Zaczęli od „Niepewności”, wydanej w sierpniu 2020 piosenki, która jest historią o miłości, z walącym się światem w tle. Potem był jeszcze niepokojący „Sen”, przebojowe „Stracone” i „Odejdź”. Wszystkie te numery hulały w radiach jak szalone.

Teraz Dziwna Wiosna startuje z debiutanckim albumem, który już zmiótł ich z planszy. Może zmiecie i was. Miłość, tęsknota, ucieczki, pęknięcia, nadzieje, magiczne substancje i trochę fuzza. Przepis prosty jak dwa plus dwa jest trzy, ale z jakiegoś powodu od dawna nikt w Polsce tak nie grał.

18.11. Łódź – Dziwna Wiosna – Scenografia https://fb.me/e/1bTqy6OET
19.11. Tczew – Dziwna Wiosna – Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie https://fb.me/e/1QAFwFYNf
27.11. Wrocław – Łydka Grubasa + Dziwna Wiosna https://fb.me/e/171FlxuzM
28.11. Poznań – Dziwna Wiosna – Blue Note – https://fb.me/e/1bswxcfqL
2.12.   Bydgoszcz – Organek + Dziwna Wiosna https://fb.me/e/1mHAMzfOd

Nadeszła Dziwna Wiosna. 

Skład zespołu:

Dawid Karpiuk – wokal, gitara
Łukasz Moskal – perkusja
Wojtek Traczyk – bas

 

Leave a Reply