SAWICKA w ramach cyklu młody jazz w Rudzie Śląskiej (19.11.2021)

W ramach cyklu młody jazz (choć to raczej poetycki post-punk) 19 listopada wystąpi zespół SAWICKA. Koncert odbędzie się w wyjątkowo klimatycznym miejscu w Rudzie Śląskiej (Dom Kultury). Nie może Was tam zabraknąć!

Sawicka – to skład badający muzyczno-literackie zjawisko piosenki, poprzez testowanie energii rozmaitych stylów muzycznych.

Punk-rock, bossa nova, vintage music, jazz, reggae – to tylko niektóre z gatunków służących jako forma dla sugestywnych autorskich tekstów. Przy szerokim spectrum stylistycznym, założeniem grupy jest minimalistyczna forma piosenki i skondensowany ładunek emocjonalny zawarty w prostej fuzji wokalu i dwóch instrumentów.

Zespół w 2018 roku znalazł się w finale konkursu „Piosenka na 100” organizowanego przez ZAiKS i Polskie Radio.

Marta Gzowska-Sawicka urodziła się i wychowała w Trójmieście. Absolwentka Studium Wokalno-Aktorskiego w Gdyni, gdzie szlifowała swój warsztat dramatyczny pod okiem aktorów Teatru Wybrzeże (Joanny Bogackiej, Krzysztofa Gordona, Grzegorza Chrapkiewicza) jednocześnie szkoląc swoje umiejętności wokalne.

Ma na swoim koncie kilka recitali i spektakli muzycznych, do których również stworzyła scenariusze, m. in. “Sekretny ogród” – koncert pieśni żydowskich, „Ja w podróży” z piosenkami Agnieszki Osieckiej (reż. Rafał Sawicki) czy „Miłość ci wszystko wybaczy” z piosenkami Hanki Ordonówny, za który w 2006 roku otrzymała nagrodę artystyczną ZASP Laur Dembowskiego. W roku 2011 została nominowana do śląskiej Złotej Maski za rolę Matti w „Takiej fajnej dziewczynie jak ty” i rolę Tatiany w „Nowym wyzwoleniu”.

W 2000 roku dołączyła do zespołu aktorskiego Teatru Polskiego w Bielsku-Białej. Jako najważniejsze doświadczenia sceniczne wymienia role: Uczennica w „Lekcji” E. Ionecso (reż. Grzegorz Chrapkiewicz), Kate w „Namiętności” P. Nichols’a (reż. Marcin Sławiński), Jenny w „Kształcie rzeczy” N. LaBute (reż. Grzegorz Chrapkiewicz), Matti w „Taka fajna dziewczyna jak ty” Ingmar Villqista w reżyserii autora, Tatiana w „Nowym Wyzwoleniu” S.I. Witkiewicza (reż. Ewelina Marciniak) oraz Afganka w „Bitwie o Nangar Khel” A. Pałygi (reż. Łukasz Witt-Michałowski). Po realizacji “Nowego wyzwolenia” Ewelina Marciniak zaprosiła Martę Gzowską-Sawicką do Warszawy, do pracy nad spektaklem “Bohaterki” Michała Buszewicza.

*****

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/s/koncert-z-cyklu-m%C5%82ody-jazz-s-a/553456455721858/

Bilety w cenie 20 zł.
Bilety dostepne są na stronie biletyna.pl dostępne i w kasie Domu Kultury.

*****

Zespół SAWICKA w składzie:

Marta Gzowska-Sawicka – teksty / śpiew
Artur Kudłacik – muzyka/ gitara basowa
Mateusz Głuszak – gitary, ukulele

 

fot. materiały prasowe

Dodaj komentarz