Niemoc i Michał Wiraszko (Muchy) w utworze “Dwa tygodnie”

“Dwa tygodnie” to czwarty singiel z nadchodzącej płyty Niemocy “Kilka najlepszych dni w życiu”. Premiera albumu planowana jest na 22 października 2021. Michał Wiraszko (Muchy), to kolejny wokalny gość zespołu.

Wcześniej mogliśmy usłyszeć single z Kachą Kowalczyk (Coals) i Joanną Longić (tęskno). Inspiracją dla tekstu do piosenki “Dwa Tygodnie” był czas niepewności i tęsknoty związany z pandemią koronawirusa. Teledysk stworzył korbusje znany ze współpracy z zespołami Oxford Drama, Bluszcz czy z Misią Furtak.

“Notoryczni debiutanci” – mówią sami o sobie z ironią, bo choć zespół Niemoc istnieje 7 lat, to wciąż określani są jako “młodzi zdolni”.

fot. materiały prasowe

 

W 2014 w Zielonej Górze poznali się Filip Awłas i Michał Drozda. Wkrótce po dołączeniu do nich Radka Reguły, Niemoc rozpoczęła wydawanie kolejnych singli i EPek oraz dość szybko zyskała miano koncertowej maszyny. Wkrótce elektroniczno-gitarowe dźwięki zespołu można było usłyszeć ze scen największych festiwali, a okres ten zwieńczyła wydana w 2019 pierwsza płyta długogrająca “Baśnie”. Wkrótce wszyscy członkowie Niemocy przenieśli się do Poznania i rozpoczęły się prace nad “kolejnym debiutem”. Poza poszerzeniem i zróżnicowaniem muzycznych wpływów i palety brzmień, zespół zdecydował się także na zaangażowanie do współpracy wokalistów.

 

Leave a Reply