Na scenie Fryderyk Festiwal 2021 największe polskie gwiazdy. Rozdanie nagród

To już dziś! 5 sierpnia w Netto Arenie Szczecin poznamy tegorocznych laureatów najważniejszych polskich nagród muzycznych – Fryderyków – w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzowej oraz usłyszymy wokalistki i wokalistów reprezentujących różne style i gatunki muzyczne. Na szczecińskiej scenie pojawią się między innymi: Tomek Lipiński, Krzysztof Zalewski, Grzegorz Hyży, SobelWłodi, sanah, Margaret, Kayah i Viki Gabor, Kasia Lins i Vito Bambino oraz zespoły EABS i Nocny Kochanek.

Tegoroczne najważniejsze święto polskiej muzyki – Fryderyk Festiwal 2021 – zapowiada się niezwykle emocjonująco. W gościnnych progach szczecińskiej Netto Areny, w stolicy Pomorza Zachodniego, pojawią się nie tylko najlepsze polskie wokalistki i wokaliści, reprezentujący różne style i gatunki muzyczne, ale też spragniona koncertowych wrażeń publiczność.

Miłośnicy dobrego popu będą mogli podziwiać występ sanah i Lanberry, nominowanych do Fryderyków aż w czterech kategoriach, w tym za Album Roku Pop 2021. Pop alternatywny reprezentować będzie m.in. Krzysztof Zalewski, który ma szanse na cztery statuetki za swój ostatni album Zabawa.
Na scenie Netto Areny pojawią się również Margaret i Natalia Nykiel – tym razem w nieco innym, bo rockowym wydaniu, a przedstawicielki dwóch muzycznych pokoleń i stylów –Kayah i Viki Gabor, wspólnie wykonają utwór Ramię w ramię, którego twórcy mają szansę na statuetkę w dwóch kategoriach: autora i kompozytora roku.

Ze szczecińskiej sceny zabrzmią też głosy: Meli Koteluk, której będzie towarzyszyła nominowana w kategorii Album Roku Pop Alternatywny Hania Rani, Ani Dąbrowskiej, występującej w duecie z tworzącym muzykę klubową i nominowanym w kategorii Producent Roku 2021 GromeemNatalii Przybysz i Skubasa, Natalii Schroeder i Ralpha Kaminskiego, a także Kasi Lins i Vito Bambino, którzy również walczą o statuetkę dla najlepszego albumu w kategorii popu alternatywnego.

Grzegorz Hyży, ubiegający się o Fryderyka w kategorii Utwór roku, wykona znanego i lubianego przez publiczność Króla nocy, a przedstawiciel sceny rapowej młodego pokolenia Sobel – bijące rekordy popularności Fiołkowe pole.

Podczas gali, w trakcie której statuetki najważniejszych polskich nagród muzycznych odbiorą artyści w dziewiętnastu kategoriach muzyki rozrywkowej i trzech kategoriach jazzowych, usłyszymy również Włodiego, ubiegającego się o Fryderyka w kategorii Album Roku Hip Hop 2021 za płytę W/88, oraz wyrosłą z hip-hopu wrocławską grupę jazzową EABS, z nominacją do Fryderyka w kategorii Artysta Roku Jazz 2021. Emocji z pewnością dostarczy także występ laureatów ubiegłorocznych Fryderyków w kategorii Album Roku Metal, zespołu Nocny Kochanek, a koncert galowy uświetni występ laureata Złotego Fryderyka za rok 2020, współtwórcy grup Brygada Kryzys, Tilt i Fotoness, legendy polskiego rocka – Tomka Lipińskiego.
Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzowej Fryderyk Festiwal 2021 transmitowana będzie w TVN, Playerze oraz portalu Onet. Relacje z gali będzie można usłyszeć także na antenie Radia Zet oraz w mediach społecznościowych Fryderyk Festiwal.

Uroczystość poprowadzą: Marcin Prokop, Gabi Drzewiecka, Mery Spolsky i Robert Karpowic, dziennikarz Radia Zet.

Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu Fryderyk Festiwal:

sanah
Krzysztof Zalewski
Kayah i Viki Gabor
Margaret
Nocny Kochanek
Ania Dąbrowska i Gromee
Sobel
Lanberry
Hania Rani i Mela Koteluk
Natalia Nykiel
Natalia Szroeder i Ralph Kaminski
Kasia Lins i Vito Bambino
Tomek Lipiński
Włodi
Natalia Przybysz i Skubas
Grzegorz Hyży
EABS

Więcej bieżących informacji na wydarzeniu FB: https://fb.me/e/1zXYTPXB4
Fryderyki to nagrody przyznawane od 1995 roku przez Akademię Fonograficzną, czyli powołane przez Związek Producentów Audio-Video jury, w skład którego wchodzi ponad 1,5 tys. artystów, twórców, producentów, dziennikarzy i reprezentantów branży fonograficznej. Nominowani do Fryderyków wyłaniani są w drodze tajnego głosowania wszystkich członków Akademii podzielonej na trzy sekcje: muzyki rozrywkowej, poważnej i jazzowej. Członkowie Akademii mogą należeć wyłącznie do jednej sekcji i tylko w jej obrębie mają prawo głosu. Dzięki temu każdy ma szansę wypowiedzieć się w tej dziedzinie muzyki, która jest mu najbliższa.

Zwycięzcy zostają wybrani w drugiej turze tajnego głosowania. Jego rezultat pozostaje tajny aż do momentu ogłoszenia laureatów na uroczystych galach: muzyki poważnej oraz muzyki rozrywkowej i jazzu.

 

Dodaj komentarz