TOP of the TOP Sopot Festival 2021

W dniach 17 – 19 sierpnia w Operze Leśnej odbędzie się czwarta edycja Top od the Top Sopot Festival. Tegoroczna impreza upłynie pod znakiem wielkich jubileuszy.

Największe muzyczne wydarzenie lata w tym roku ponownie zagości w Sopocie. Top of the Top Sopot Festival 2021 rozpocznie się już 17 sierpnia i potrwa trzy dni. Całość będzie relacjonowana na żywo na antenie TVN.

Pierwszego dnia zaplanowany jest koncert z okazji 120-lecia Miasta Sopot. Drugi dzień to podsumowanie barwnej 60-letniej historii sopockich festiwali. Na koniec wyjątkowe wydarzenie – koncert jubileuszowy na 20-lecie TVN24.

fot. materiały prasowe

 

W tym roku o statuetkę Bursztynowego słowika zawalczą polscy artyści, którzy w ciągu ostatniego roku wydali utwory emitowane na antenach największych krajowych stacji radiowych. Konkursowy koncert #Top_of_the_Top _Challenge odbędzie się 18 sierpnia.

Całość będzie emitowana na antenie TVN. Producentem wydarzenia jest firma Festival Group, współorganizatorami: Miasto Sopot, Bałtycka Agencja Artystyczna BART. Projekt realizowany jest przy pomocy finansowej Miasta Sopotu.

Pierwszy festiwal w Sopocie odbył się w 1961 roku. Jego pomysłodawcą był sam Władysław Szpilman. Przez pierwsze trzy lata impreza odbywała się w hali Stoczni Gdańskiej, a pierwszym konferansjerem była legenda Telewizji Polskiej Lucjan Kydryński. Pod koniec lat 70-tych festiwal cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Wówczas nazwany został Festiwalem Interwizji i miał być konkurencją dla Eurowizji. Impreza organizowana była z ogromnym rozmachem, a nagrodą publiczności był jacht pełnomorski.

Wkrótce podamy wszystkich artystów, którzy wystąpią podczas Top of the Top Sopot Festival.

 

Dodaj komentarz