Polskie artystki na scenie Fryderyk Festiwal 2021

5 sierpnia podczas Fryderyk Festiwal 2021 w Netto Arena Szczecin poznamy laureatów najważniejszych nagród muzycznych – Fryderyków – w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzu oraz usłyszymy wiele polskich artystek. Wystąpią między innymi: Margaret, Natalia Nykiel, Lanberry, Kayah i Viki Gabor, Hania Rani i Mela Koteluk, Natalia Szroeder, Kasia Lins, Ania Dąbrowska, Natalia Przybysz, a także ogłoszona wcześniej sanah.

Wszystko wskazuje na to, że wieczór 5 sierpnia 2021 roku będzie należał do kobiet. Tegoroczna Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu Fryderyk Festiwal 2021 zapowiada się wyjątkowo nie tylko dlatego, że po raz pierwszy odbędzie się w Szczecinie, w Netto Arena. Spragniona koncertów branża muzyczna wraca powoli do równowagi po pandemicznej przerwie, a artyści już nie mogą się doczekać kolejnych spotkań z publicznością. Z tym większą radością główny organizator konkursu, Związek Producentów Audio-Video ogłosił, że największe święto polskiej muzyki odbędzie się przy udziale widzów, a ze szczecińskiej sceny zabrzmią głosy aż kilkunastu polskich wokalistek, w tym artystek nominowanych do tegorocznej nagrody Fryderyk.

Obok sanah, która ubiega się o statuetkę w czterech kategoriach, w tym w kategorii Utwór Roku 2021 za singiel Szampan; usłyszymy między innymi Lanberry, piosenkarkę, kompozytorkę i autorkę tekstów, która również ma szanse na cztery statuetki, w tym w kategorii Album Roku Pop 2021 za płytę Co gryzie Panią L?. Artystka przygotowała zaskakujący występ, w trakcie którego towarzyszyć jej będzie reprezentacja męska Chóru Akademii Morskiej w Szczecinie pod dyrekcją Sylwii Fabiańczyk-Makuch.
Na scenie Netto Areny pojawi się również Margaret – nominowana w ubiegłorocznej edycji konkursu – oraz Natalia Nykiel – laureatka konkursu w kategorii Album Roku Elektronika 2020.

Czekając na ogłoszenie tegorocznych laureatów Fryderyków w dziewiętnastu kategoriach muzyki rozrywkowej i trzech kategoriach jazzowych, wysłuchamy niezapomnianych duetów. Na scenie Netto Areny pojawią się między innymi przedstawicielki dwóch muzycznych pokoleń, Kayah i Viki Gabor, wykonując utwór Ramię w ramię, który ma szansę przynieść nagrodę jego kompozytorom i autorom. Będziemy mogli podziwiać także wspólny występ Hani Rani i Meli Koteluk, laureatek Fryderyka 2020. Ralph Kamiński, nominowany w ubiegłorocznej edycji konkursu, zaśpiewa w towarzystwie pracującej nad drugą płytą Natalii Szroeder; Anię Dąbrowską, laureatkę aż dziewięciu Fryderyków, usłyszymy w duecie z Gromeem, nominowanym w tym roku w kategorii Producent Muzyczny Roku,aubiegłoroczna laureatka Fryderyka za krążek Jak malować ogień? – Natalia Przybysz – zaśpiewa z mającym na koncie trzy albumy, w tym najnowszy, zatytułowany Duch, Skubasem. Kasia Linsnominowana w kategorii Album Roku Pop Alternatywny 2021 za płytę Moja wina, pojawi się na scenie w towarzystwie Vito Bambino, który również ubiega się o Fryderyka w tej kategorii za album Poczekalnia. Zanim dowiemy się, kto dostanie nagrodę, wspólnie wykonają utwór z repertuaru Krzysztofa Krawczyka, laureata Złotego Fryderyka 2021.

Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu Fryderyk Festiwal 2021 transmitowana będzie w TVN, Playerze oraz Onecie. Relacje z gali będzie można śledzić także na antenie Radia Zet oraz w mediach społecznościowych Fryderyk Festiwal. Uroczystość poprowadzą: Marcin Prokop, Gabi Drzewiecka, Mery Spolsky i Robert Karpowicz, dziennikarz Radia Zet.

 

Dodaj komentarz