Lato na Pradze – cykl koncertów polskich artystów. Kto wystąpił i na kogo jeszcze warto czekać?

Miejski festiwal “Lato na Pradze” powrócił z drugą edycją. W tym roku warszawska Praga ponownie stała się koncertowym sercem miasta, a także miejscem spotkań i niezapomnianych przeżyć dla fanów polskiej muzyki. Kogo już mogliśmy zobaczyć? Na jakie koncerty jeszcze warto czekać?

Tego lata ponownie można poczuć klimat letnich festiwali bez wyjeżdżania z miasta. Najlepsi polscy artyści koncertują w ogrodzie Pragi Centrum, a pozostała część kompleksu ponownie stała się miasteczkiem festiwalowym. Foodtrucki, bary, zielone strefy relaksu oraz muzyka na żywo – to tylko kilka z atrakcji, które znajdziecie podczas tych wakacji.

fot. Dominik Malik

Podczas trwającej edycji “Lata na Pradze” wystąpiło już wielu znaczących artystów. Kilku z nich nie tak dawno powróciło ze swoimi nowymi albumami.

Mowa tu o Darii Zawiałow, która w czerwcu wydała kolejną, świetnie przyjętą płytę “Wojny i noce” (podczas koncertu usłyszeliśmy część piosenek z tego albumu). Na scenie pojawił się także Arek Kłusowski w iście “lumpeksowym” wydaniu (krążek “Lumpeks” ukazał się w maju tego roku). Jeszcze przed oficjalnym otwarciem tegorocznego cyklu koncertów, na Pradze zagrał Marcin Maciejczak, który tak naprawdę był pierwszym wykonawcą tego lata tam występującym. Młody wokalista zaprezentował repertuar ze swojej debiutanckiej płyty “Tamte dni”, tym samym zaskoczył dojrzałością i umiejętnością odnalezienia się na scenie (choć nie obyło się bez tremy).

 

Prócz tego na scenie “Lata na Pradze” mogliśmy zobaczyć i usłyszeć, jak zwykle porażającą poczuciem humoru, dystansem, ale też umiejętnie przemycającej ważny przekaz – Mery Spolsky (obok niej pojawiła się jako gość Kayah). Do wyśmienitych należy również zaliczyć występ Krzysztofa Zalewskiego oraz Mroza. A co przed nami?

Do wydarzeń na pewno należy zaliczyć najbliższe (trzy!) koncerty (10-20.07) królowej polskiej piosenki, tj. Beaty Kozidrak, która nie tak dawno powróciła z solowym utworem “Gambit”. Wielu fanów czeka też na występ zjawiskowej Beli Komoszyńskiej z zespołem Sorry Boys (21.07) oraz Andrzeja Piasecznego 3 sierpnia (w maju ukazała się jego płyta “50/50”).

 

Na scenie “Lata na Pradze” nie zabraknie też innych znaczących gwiazd, które od lat tworzą i wydają nowe, często bardzo dobre albumy, tj. Kasia Kowalska (25.08) i Natalia Przybysz (13.08). Pojawi się Kayah, która ostatnio udzielała się głównie w projektach innych wykonawców (31.08).

Warto także nadmienić, że nie zabraknie też muzyki dla miłośników bardziej alternatywnych brzmień – Baasch (17.08), Tymek (19.08), Meek, Oh Why? (02.08) i zespół Muchy (16.08). Warto śledzić na bieżąco wszystkie wydarzenia, które odbędą się podczas tegorocznego “Lata na Pradze”, bo to tylko część koncertów odbywających się w tym czasie na Szwedzkiej 2/4 w Warszawie.

 

fot. Paweł Zanio

Praga Centrum to nowe, profesjonalne miejsce do organizacji eventów muzycznych w sercu starej Pragi przy ulicy Szwedzkiej. Wykorzystując nasze wieloletnie doświadczenie w organizacji koncertów oraz szeroką wiedzę o przemyśle muzycznym, stworzyliśmy idealny pod każdym aspektem klub z najlepszymi rozwiązaniami oświetleniowymi, akustycznymi i nagłośnieniowymi oraz najwyższej jakości sprzętem i wyposażeniem. Budynek pozwala na komfortowe ugoszczenie do 1000 osób.

Praga Centrum zachwyca swoim niepowtarzalnym klimatem i zabytkowym charakterem. Atmosferę tworzą wysokie pomieszczenia z sufitem z drewna i ceglanymi ścianami. Postindustrialne otoczenie tworzy idealną przestrzeń dla odpowiedniej ekspozycji kultury i sztuki.

 

Dodaj komentarz