Mikromusic i Rycerzyki zagrają koncert w Warszawie!

3 lipca odbędzie się koncert zespołu Mikromusic i Rycerzyki. Wydarzenie będzie mieć miejsce w otwartym po kilkuletniej przerwie Amfiteatrze Wolskiego Centrum Kultury w Parku Sowińskiego w Warszawie.

Legendarny Amfiteatr w Parku Sowińskiego znów otwarty! Jeden z najbardziej rozpoznawalnych punktów na mapie warszawskiej Woli przeszedł gruntowny remont. 3 lipca przywita Was w swojej zupełnie nowej szacie. Zapraszamy na koncert otwarcia, podczas którego wystąpią zespoły Mikromusic i Rycerzyki. Bilety: 25 zł. Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/292682089194882

Mikromusic to polski zespół grający muzykę określaną jako avant pop lub art pop.W ich twórczości słychać inspiracje folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką. Na koncie mają siedem płyt studyjnych i cztery albumy koncertowe. Grali na najważniejszych polskich festiwalach i koncertowali za granicą m.in. w Japonii, Irlandii, Czechach. W 2020 r. zespół został uhonorowanym Fryderykim w kategorii “Muzyka poetycka”. Teledyski do ich utworów wielokrotnie otrzymały wyróżnienia na takich festiwalach jak Yach Film Festival, Camerimage, Berlin Music Video Awards. Oglądalność klipów Mikromusic na YouTube sięga kilkudziesięciu milionów.

Najnowsza płyta Mikromusic pod tytułem „Kraksa” opowiada o miłości. O miłości bezwzględnej, do własnej osoby, wewnętrznego dziecka, przyjaciół, psa, o miłości przeszłej, toksycznej, naprawionej. Muzycznie Mikromusic trzyma się cały czas lat 80-tych i 60-tych. Tekstowo jest jak zawsze: i melancholijnie i zabawnie. Tytułowa Kraksa to pies Natalii Grosiak. Natalia adoptowała Kraksę 15 lat temu. Kraksie poświęcona jest też ostatnia piosenka na płycie, w której Natalia powoli żegna się ze swoim psem.

 

Rycerzyki to krakowska grupa sophisti-popowa. Po debiutancim albumie „Rycerzyki” (2015) zostali nazwani przez Piotra Metza “jednym z najciekawszych wykonawców nowej fali polskiego popu”. Odbiór był na tyle życzliwy, że społeczność fanowska pomogła zrealizować dalsze ambicje zespołu w akcji crowdfundingowej poświęconej zbiórce funduszy na kolejne wydawnictwo Rycerzyków. Dwa lata później pod okiem producenckim Michała Kupicza powstał drugi longplay zespołu wydany akładem Thin Man Records, zatytułowany „Kalarnali”. Singiel “Czerwiec” został piosenką dnia w Programie Trzecim Polskiego Radia, a sam album był płytą tygodnia w wielu radiowych rozgłośniach. Bartek Chaciński pisał o “Kalarnali” w tygodniku Polityka: “Druga w dyskografii Rycerzyków płyta potwierdza, że to zespół inny niż wszystkie, pełen uroku i wart zauważenia”. Jesienią 2018 zespół został wyłoniony przez europejską sieć showcase’ów INES (Innovation Network of European Showcases) jako jeden z setki obiecujących młodych zespołów z Europy (INES talent 2019).

Przez ostatnie trzy lata od wydania “Kalarnali” Rycerzyki pracowały stale nad kolejnym wydawnictwem. Trzeci album Rycerzyków będzie owocem zabawy elektronicznymi retro brzmieniami zahaczającymi zarówno o analogową klasykę gatunku jak i uroczą plastikowo-tandetną estetykę Windowsa 95 i pierwszych eksperymentów z midi i instrumentami Casio. Złożone, wielowarstwowe i zróżnicowane kompozycje mają wspólny mianownik w postaci wyrazistych linii wokalnych wysuniętych zdecydowanie na pierwszy plan.

 

Dodaj komentarz