Mistrzowie klasyki w wykonaniu Generacji Z [KONCERT]

23 marca o godzinie 19.00 odbędzie się wydarzenie, na które sami artyści czekali niemal rok. Dzięki współpracy wrocławskiej Agencji Artystycznej Pro Musica z KBF i Centrum Kongresowym ICE Kraków powstał koncert „Mistrzowie klasyki w wykonaniu Generacji Z”. Będzie go można posłuchać zarówno osobiście w Sali Audytoryjnej ICE Kraków, jak i w domowym zaciszu dzięki internetowej platformie PLAY KRAKÓW.

Projekt „Mistrzowie klasyki w wykonaniu Generacji Z” powstał z myślą, by w tym nadzwyczaj trudnym dla całego środowiska kulturalnego czasie umożliwić ośmiorgu utalentowanych instrumentalistów nie tylko występ w jednej z najwspanialszych sal koncertowych w Polsce – w Centrum Kongresowym ICE Kraków – ale przede wszystkim spotkanie z publicznością po bardzo długiej przerwie.

Artyści należą do pokolenia Z. Urodzeni po 1995 roku w świecie bez granic, połączeni internetem i mediami społecznościowymi, szukają swojego miejsca, wykorzystując nowe technologie. Nagły kryzys wywołany przez pandemię na długi czas zamknął ich w mieszkaniach, z dala od sal i słuchaczy, bez koncertów na żywo i możliwości zdobywania środków na kolejne warsztaty mistrzowskie czy dodatkowe lekcje z uznanymi wirtuozami.

Kamil Pietrzak (fortepian), Andrzej Grygier (gitara), Polish Violin Duo: Marta Gidaszewska i Robert Łaguniak, duet Maria Gzyl (skrzypce) i Mikołaj Cieślak (wiolonczela) oraz duet Jan Lewandowski (wiolonczela) i Piotr Pawlak (fortepian)niewątpliwie właśnie do tych młodych wirtuozów należy przyszłość kultury polskiej. Mimo swojego młodego wieku w projekcie sięgają po utwory arcymistrzów muzyki klasycznej i prezentują je na najwyższym poziomie. Podczas koncertu będzie można wysłuchać kompozycji Ludwiga van Beethovena, Aleksandra Tansmana, Jindřicha Felda czy Dymitra Szostakowicza.

Dodaj komentarz