Kissinsky prezentuje nowy singiel “Bez miłości”

KISSINSKY, czyli zespół założony przez Jarosława Kisińskiego i Wojtka Wołyniaka z kultowej grupy Sztywny Pal Azji, kontynuuje promocję pierwszej płyty. Album nosi tytuł “Koniec czy początek?”. Kilka dni temu ukazał się teledysk do utworu “Bez miłości”.

Pierwsza płyta zespołu KISSINSKY powstawała w okolicznościach lockdownu. Muzycy mieli wówczas dużo wolnego czasu, który postanowili spędzić w domowym studiu nagraniowym Wojtka Wołyniaka w Mysłowicach. Pobyt na Śląsku okazał się bardzo owocny. Muzycy nagrali aż dziesięć nowych utworów. Wszystkie znalazły się na płycie “Koniec czy początek?”. Jak mówi lider grupy, są to utwory przyjemne w odbiorze i oszczędne w aranżacji.

fot. materiały prasowe

Po blisko czterdziestu latach od profesjonalnego debiutu scenicznego, po nagraniu kilkunastu płyt i zagraniu kilku tysięcy koncertów zdecydowaliśmy się wraz z Wojtkiem Wołyniakiem na założenie nowego projektu. Nazwaliśmy go KISSINSKY i nagraliśmy płytę “Koniec czy początek?”. Znalazło się na niej dziesięć minimalistycznych piosenek. Całość trwa w sumie trzydzieści minut, czyli tyle, ile moje ulubione płyty z dzieciństwa – opowiada o swoim nowym zespole Jarosław Kisiński.
Specjalnie na potrzeby tej płyty postanowiłem, że po trzydziestu trzech latach wreszcie odkurzę swój saksofon altowy. Zagrałem na nim w kilku piosenkach. Przy okazji nauczyłem się też akompaniować na fortepianie. Z kolei Wojtek zagrał na innych nietypowych dla niego instrumentach. Na omnichordzie i melotronie – kontynuuje i zdradza kuchnię powstawania płyty.
Płyta “Koniec czy początek?” zespołu KISSINSKY jest dostępna w serwisach cyfrowych oraz na stronie sklepu internetowego prowadzonego przez wytwórnię MTJ. Album jest promowany przez utwór tytułowy oraz przez single “Obietnica” i “Rzeczy rzeczywiste”.

 

Dodaj komentarz