JIMEK w NOSPR. Koncert noworoczny z muzyką do filmu „Niebo o północy”

3 stycznia 2021 roku odbędzie się światowa premiera koncertu z muzyką do filmu „Niebo o północy” (reż. George Clooney) w wykonaniu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach pod batutą Radzimira Dębskiego – JIMKA.

Posłuchaj pełnej emocji muzyki zdobywcy Oscara Alexandre’a Desplata (autora ścieżek dźwiękowych do takich filmów jak „Grand Budapest Hotel”, „Harry Potter i Insygnia Śmierci”, „Gra Tajemnic”) i zobacz, jak jedna z najbardziej spektakularnych sal koncertowych w Europie zmienia się w prawdziwą przestrzeń kosmiczną.

fot. materiały prasowe

„Niebo o północy” to film o odpowiedzialności i ludzkiej potrzebie kontaktu. Samotny naukowiec z Arktyki próbuje za wszelką cenę nawiązać połączenie z ekipą astronautów, by powstrzymać ich przed powrotem na Ziemię. Załoga nie wie, że może okazać się jedyną nadzieją ludzkości na przeżycie. Czy nadzieja znajdzie drogę?

Wyrusz z nami w audiowizualną podróż nie tylko dla fanów muzyki i kina. Zaraz po premierze – we współpracy z Centrum Nauki Kopernik – zapis dźwiękowy koncertu wyślemy w kosmos przez specjalnie przygotowany nadajnik kosmiczny. – zapowiada NOSPR

Koncert będzie całkowicie bezpłatny. Premiera 3 stycznia 2021 o godz. 18.00.

 

Leave a Reply