Fisz Emade zapowiada specjalny minialbum na winylu

Dwupłytowy minialbum “Wrrr!” projektu Fisz Emade ukaże się na winylu. Na albumie znalazły się m.in. utwory “Kurz” i “Mój kraj znika”.

Dwupłytowy, siedmiocalowy album na winylu zawiera ostatnie single zespołu nagrane w reakcji na wydarzenia w Polsce i na świecie na przestrzeni ostatnich miesięcy: „Mój kraj znika” – o niezgodzie na sytuację w polskim radiu, „Nie za miłe wiadomości” – opowieść o nierównościach społecznych, „Kurz” – o nagonce na mniejszości seksualne i „Kurz” w wersji instrumentalnej.

„Takie to dziwne czasy, że kłamcy i cwaniacy wydają moralne wyroki, że od hipokrytów zależy nas los” – mówi Fisz.

Utwory będą częścią albumu „Ballady i Protesty” który ukaże się jesienią 2021 roku. „Ballady“ będą zawierać głównie akustyczne utwory, napisane na fortepian i sekcję smyczkową.

fot. materiały prasowe

Nie zabraknie również charakterystycznego brzmienia bębnów Emade i wykreowanych przez niego szumów i trzasków. „Ballady“ to osobiste, często intymne opowieści o miłości i tęsknocie do natury. To utwory o niepokoju związanym ze stanem przyrody i naszej planety. Druga płyta to „Protesty“. Mocna tekstowo i muzycznie, pełna elementów garażowego rocka, rapu i elektroniki. W tekstach Fisz komentuje szeroko rozumianą politykę, panoszącą się hipokryzję i kłamstwo, zadaje pytania o kondycję dzisiejszej debaty publicznej.

Album ukaże się 1 grudnia.

 

Dodaj komentarz