Zapowiedź nowej płyty Krzysztofa Krawczyka. Posłuchaj utworu “Horyzont”

“Horyzont” to utwór otwierający najnowszy albumu Krzysztofa Krawczyka o tym samym tytule. Nowa płyta wokalisty ukaże się 23 października.

Ta piosenka najbardziej oddaje osobisty charakter wydawnictwa.

“Nasze ludzkie życie to dwie przestrzenie: ta widoczna, w której spełniamy nasze życie i ta gdzieś za horyzontem, do której zmierzamy. Jak napisał pięknie Maciej Świtoński, twórca piosenki: Horyzont wzywa za swój brzeg Do niego ciągle podążamy Jedyna droga, jeden cel Idziemy wciąż i wciąż czekamy. Myśl tej piosenki towarzyszyła mnie i mojej ekipie twórczej przez 3 lata pracy nad tą płytą. Targały nami różne przeczucia, jakby coś wisiało w powietrzu. I stało się! Nastała epidemia, lecz zdążyliśmy z tą płytą! Chcemy Covid-19 pokonać nadzieją, która tli się w treści tej płyty.” – Krzysztof Krawczyk

Grafika: Marta Płusa

“Nigdy nad żadną płyta nie pracowaliśmy tak długo i wnikliwie. Wersja winylowa zawiera 12 piosenek wybranych z 80 propozycji. Będąc na ostatniej prostej swojej drogi artystycznej chcę przekazać co czuję po 55 letniej ciężkiej pracy, znaczonej potem i łzami, ale też radością, którą był dla mnie kontakt z moją publicznością. Ona była najlepszym moim adwokatem, szczególnie w chwilach trudnych, których nie brakowało.”

Horyzont Muzyka i słowa – Maciej Świtoński

 

Leave a Reply