Waglewski Fisz Emade z teledyskiem do utworu “Ziemia”

Waglewski Fisz Emade zaprezentowali teledysk do nowego singla “Ziemia”. Utwór pochodzi z płyty “Duchy ludzi i zwierząt”, która ukaże się 9 października.

Artystyczne drogi Panów Waglewskich splatają się po raz trzeci. Ich nowa płyta “Duchy ludzi i zwierząt” pojawi się w sprzedaży już 9 października.

Po siedmiu latach od złotej płyty “Matka Syn Bóg”, Waglewski Fisz Emade powracają z albumem „Duchy ludzi i zwierząt”. Na swojej trzeciej płycie, muzycy poruszają się pomiędzy utworami spokojnymi i refleksyjnymi, aż do dynamicznych, wręcz radosnych brzmień, i jak na Waglewskich przystało – zręcznie przy tym wymykając się gatunkom muzycznym.

fot. materiały prasowe

 

Szerokie spojrzenie na muzykę, jakie prezentują Wojciech, Bartosz Fisz i Piotr Emade Waglewscy, po raz kolejny zaowocowało mocnym albumem, o silnym artystycznym wyrazie.

Fani poprzednich płyt zespołu z pewnością znajdą na “Duchach ludzi i zwierząt” brzmienia znane wcześniej, charakterystyczne dla zespołu, ale jak mówi Wojciech Waglewski: “Nasze nowe piosenki są inne niż stare, ładniejsze. Płyta też będzie ładniejsza i inna…

Za kompozycje i słowa, odpowiadają Wojciech i Bartosz Waglewscy. Producentem muzycznym płyty jest Piotr Waglewski. Gościnnie na płycie, zespołowi towarzyszą: Anna Prokopczuk (altówka i głos), Mariusz Obijalski (fortepian i instrumenty klawiszowe) oraz Dominik Frankiewicz (wiolonczela).

Słowa: Bartosz Waglewski

Muzyka: Waglewski Fisz Emade, Mariusz Obijalski

Głos: Bartosz Waglewski, Wojciech Waglewski, Anna Prokopczuk, Aleksandra Prokopczuk – Kwapniewska

Gitara: Wojciech Waglewski

Bas: Bartosz Waglewski

Perkusja: Piotr Waglewski

Fortepian: Mariusz Obijalski

Altówka: Anna Prokopczuk

Wiolonczela: Dominik Frankiewicz

 

Leave a Reply