Rusza YouTube’owy kanał Urbańskiego o produkcji muzyki

Wojtek Urbański rusza z akcją, która zaciekawi każdego kto choć trochę interesuje się produkcją muzyki. A może jesteście jednak pasjonatami muzyki chcącymi dowiedzieć się czegoś więcej? W takim razie YouTube’owy kanał Wojtka będzie dla Was czymś idealnym.

Co na nim znajdziecie? Proces tworzenia utworu muzycznego, to co składa się na jego atrakcyjność i przebojowość, ciekawe producenckie triki i patenty czy poznanie kreatywnej pracy w programie Ableton Live.

fot. materiały prasowe

Produkcja muzyki staje się w ostatnim czasie coraz bardziej popularnym zajęciem – powstają kolejne szkoły produkcji oraz kursy dla producentów, jednak często są one tworzone przez osoby nie posiadające ugruntowanej pozycji na rynku muzycznym.

„Zawsze brakowało mi kanałów, prowadzonych przez ludzi, którzy siedzą mocno w rynku muzycznym. Wiele osób pokazuje w sieci jak tworzyć i produkować muzykę, jednak są to zazwyczaj pasjonaci, specjaliści od tutoriali. Pomimo dobrych chęci i zapału, najczęściej nie są oni w stanie pokazać kulis pracy przy profesjonalnych projektach. Postanowiłem otworzyć taki kanał, którego mi brakowało.

To całkowicie oddolna akcja. Taka moja potrzeba podzielenia się tym, co mam. A przy okazji świetnie bawię się tworząc te materiały. Co mam nadzieję, że będzie dało się odczuć.” – mówi artysta.

Pierwszym materiałem, który został opublikowany na kanale w sobotę o godzinie 11-stej były kulisy produkcji do utworu w ramach akcji #hot16challenge2, który Urbański stworzył wraz z Krzysztofem Gonciarzem. Materiał w tym momencie dobija do 500 tys. odtworzeń na YouTube.

Wojtek Urbański będzie dzielił się swoją wiedzą i zarażał pasją do tworzenia muzyki. Regularnie publikowane wysokiej jakości treści bardzo szybko sprawią, że kanał Wojtka stanie się ogromną bazą bezpłatnych materiałów dla osób zainteresowanych produkcją muzyczną.

Kanał będzie całkowicie darmowy i nie będzie miał żadnych ukrytych materiałów reklamowych ani sponsorów. Co ważne, razem z filmami będą udostępniane projekty i ścieżki do omawianych utworów. To niespotykana praktyka, dająca możliwość podpatrzenia każdego szczegółu, z którego stworzony jest utwór.

Kolejnymi materiałami będą m.in. kulisy powstania utworów do filmu „Boże Ciało” Jana Komasy oraz odcinek o brzmieniu i budowaniu napięcia. Wszystkie filmy będą się pojawiały dwa razy w tygodniu.

Wojtek Urbański to kompozytor, producent muzyczny. Współtwórca głośnego projektu RYSY. Dwukrotnie nominowany do nagrody Fryderyk (w kategoriach: debiut roku i muzyka filmowa). Autor muzyki do serialu “Ultraviolet” na platformie Netflix, w reżyserii Jana Komasy i Sławomira Fabickiego. Współpracował także z Krzysztofem Skoniecznym, Justyną Święs, Wojtkiem Mazolewskim, Anitą Lipnicką, Zbigniewem Wodeckim, Katarzyną Nosowską, Miuoshem, Brodką, Organkiem, Piotrem Ziołą i wieloma innymi cenionymi artystami polskiego filmu i muzyki. Artysta wielu edycji festiwali Open’er, Audioriver, OFF, Tauron Nowa Muzyka oraz Męskie Granie. Wojtek jest również cenionym kompozytorem muzyki teatralnej. Współpracował m.in. z Eweliną Marciniak i pracował m.in. dla Teatru Powszechnego, Teatru Wybrzeże, Teatru Rozrywki i Wrocławskiego Teatru Współczesnego.

Mateusz Kiejnig

 

Leave a Reply