“Matka Polka”, czyli premierowy singiel Marie

Marie to nowa postać na polskiej scenie muzycznej. Drugim singlem, który zapowiada debiutancką EP wokalistki “Candybar” jest utwór “Matka Polka”.

fot. materiały promocyjne

Marie – właściwie Julita Maria Kusy (ur. 11 września 1999). Polska wokalistka, tekściarka, wielokrotna laureatka konkursów literackich.

Pierwsze autorskie utwory opublikowała na swoim kanale na YouTube na początku 2018 roku. W swoich piosenkach Marie uwielbia bawić się słowem, a gatunek, który tworzy, określa mianem „sugar pop” – czerpie zarówno z muzyki popularnej, jak i alternatywy, r’n’b oraz rapu. Słodki głos stanowi przeciwwagę do zadziornych, nierzadko sprośnych tekstów.

Piosenka “Matka Polka” balansuje gdzieś pomiędzy melodyjną elektroniką, alternatywnym estetyzmem i popową przystępnością. Nowoczesna produkcja w żaden sposób nie wypacza bardzo dobrej kompozycji. Świetnie zaprezentowane, pulsujące brzmienie na dłużej pozostaje w pamięci. Nie da się ukryć, że przebojowa rytmika potrafi być porywająca. “Sugar pop”? Coś w tym jest, chociaż na szczęście nie dostajemy nadmiernie przesłodzonych dźwięków. Do tego dochodzi artystyczna świadomość i młodzieńcza werwa, która przejawia się w błyskotliwie zaprezentowanym tekście. Z przymrużeniem oka, aczkolwiek na swój sposób ujmująco. Czekamy na kolejne poczynania młodej wokalistki.

Aktualnie Marie pracuje nad debiutancką EP „Candybar”, a jej pierwszy singiel „Miód” ukazał się 1 marca 2020.

30 marca premierę miał drugi singiel z „Candybar” pt. „Matka Polka”. Utwór porusza temat babskich oczekiwań względem facetów i łatwego zakochiwania się. Jest to energiczna piosenka ze świeżym, elektronicznym brzmieniem. Za instrumental odpowiada Adam Lato (ILoveLBN i Łejkap Studio).

Marie:

https://www.facebook.com/jeulietted/

https://www.instagram.com/jeulietted/

fot. materiały prasowe

Leave a Reply