Jan Benedek i Paweł Krawczyk w utworze “Nie ma”

Jan Benedek zapowiada wydanie specjalnego albumu. „Nie ma” to pierwszy singiel promujący płytę pt. “Johnny’s Box”, na której znajdą się 22 utwory.  Utwór powstał z producentem Pawłem Krawczykiem z zespołu Hey.

Na trackliście albumu znajdą się nowe, dotąd nieopublikowane, zremiksowane i zremasterowane wersje. Pojawią się także duety oraz kooperacje ze znanymi polskimi muzykami.

fot. okładka płyty

Janek Benedek to polski muzyk, kompozytor, gitarzysta, wokalista i producent muzyczny. To on stworzył “Warszawę” i “Kinga” zespołu T.Love.  Odpowiada za cały repertuar z płyty “Pocisk miłości” i “King” grupy Muńka Staszczyka. Wcześniej współpracował z zespołem Tilt.

 

W 1994 otrzymał propozycję dołączenia do grupy Lady Pank, którą odrzucił. Przyjął natomiast zaproszenie do krótkiej współpracy z zespołem Apteka. Jednocześnie razem z Marcinem Ciempielem, z udziałem perkusistów Piotrem Stopą Żyżelewiczem (zm. 2011) i Tomaszem Goehsem tworzył zespół Diabły i Anioły która zarejestrowała swoją Ep-kę w studio Złota Skała z pomocą Roberta Brylewskiego (zm. 2018).

W 2006 roku wydał całkiem udaną, solową płytę “Oldschool Party”, a jeszcze wcześniej, bo w 2002 roku współtworzył z Sidneyem Polakiem band o nazwie Warsaw. Od 2017 Janek wznowił projekt coverowy Ian Blond występując kilkukrotnie na żywo w klubach.

 

Dodaj komentarz