Trzecia edycja koncertu ORCHESTRON

Trzecia edycja Orchestonu, w której udział wezmą niezwykli goście specjalni, odbędzie się już 18 marca. Kilkunastu wokalistów i wybitna Orkiestra Akademii Beethovenowskiej wykonają największe hity muzyki elektronicznej w symfonicznych aranżacjach. Na scenie pojawią się m.in. Beata Kozidrak, Edyta Górniak, Reni Jusis, Jesper Jenset, Paulina Czapla, Lukas Meijer i wielu innych. Koncert odbędzie się w ekskluzywnych wnętrzach ICE Kraków Congress Centre.

Podczas Orchestonu na scenie Sali Audytoryjnej ICE Kraków usłyszymy mieszankę polskich i zagranicznych głosów. Historia muzyki elektronicznej zostanie przedstawiona w symfonicznych aranżacjach, za które odpowiada Gromee wraz z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej. Największe klasyki tego gatunku zostały rozpisane i zaaranżowane z największą dbałością o szczegóły. Na warsztat muzycy wzięli hity takich twórców jak: Avicii, Daft Punk, Depeche Mode, Vangelis, Tiësto, Rudimental, Fisher, Swedish House Mafia, Massive Attack czy Donna Summer.

Po raz trzeci Orcheston przyciągnie komplet publiczności. Ekskluzywne wnętrza ICE Kraków Congress Centre i niebywała akustyka Sali Audytoryjnej to dodatkowe atuty wydarzenia, które zaplanowano 18 marca. Na scenie pojawi się prawie 60 muzyków klasycznych i ponad 10 gości specjalnych, którzy wykonają niezapomniane przeboje ostatnich dekad.

Beata Kozidrak, diva polskiej sceny muzycznej podejmie się repertuaru zespołu Eurythmics i hitu „Sweet Dreams”. Po raz pierwszy w projekcie udział weźmie Edyta Górniak – jedna z najwybitniejszych polskich wokalistek oraz Paulina Czapla, której wykonanie „Amar Pelos Dois” zachwyciło Gromeego podczas eliminacji do Eurowizji 2020. Paulina zaśpiewa przebój Rudimental „Waiting All Night”. Do grona głównych gości specjalnych dołączy także Reni Jusis – królowa polskiej muzyki elektronicznej, która w projekcie bierze udział od samej premiery, podobnie jak Beata Kozidrak. Wśród wokalistów pojawią się również: Kasia Dereń, Sara Chmiel-Gromala, Ania Rosochacka, Jan Radwan i Piotr Tazbir.

Tegoroczna edycja Orchestonu wzbogacona została o zacne grono międzynarodowego towarzystwa. Jesper Jenset, znany w Polsce przede wszystkim z hitów współtworzonych z Gromeem, wykona utwór „One Last Time”. Polska publiczność usłyszy ten kawałek po raz pierwszy w wersji symfonicznej. Do Krakowa przyleci również Lukas Meijer, którego wykonanie „Don’t You Worry Child” Swedish House Mafii, przeszło już do historii. Za dwa tygodnie w Ice Kraków usłyszymy również Nicka Sincklera, który na warsztat wziął utwór „Lady” Modjo.

Orcheston odbędzie się 18 marca w ICE Kraków Congress Centre.

 

 

Dodaj komentarz