Zespół 8 lat w Tybecie rusza w trasę “Bal dla przegranych”

Grupa 8 lat w Tybecie oficjalnie zadebiutowała na rynku muzycznym, wydając w 2019 roku płytę “Betonu nie spalą”. Album został doceniony nie tylko przez fanów, ale również media otrzymując m.in. nominację do tytułu “Polska Płyta Rocku 2019”. Po wspólnej koncertowej przygodzie z zespołem Nocny Kochanek, 8 lat w Tybecie rozpoczyna własną trasę “Bal dla przegranych”.

fot. materiały prasowe

Długo wyczekiwany album był przypieczętowaniem lat pracy nad unikalnym, gitarowym brzmieniem 8 lat w Tybecie. Muzycy postawili na bezkompromisową jakość, zapraszając do współtworzenia albumu cenionych na rynku specjalistów, wśród których znaleźli się m.in. producent Leszek Biolik czy Marcin Gajko, który odpowiada za miks i mastering materiału. “Betonu nie spalą” to 11 energicznych, rockowych kompozycji i niebanalne, polskie teksty w trafny sposób komentujące zwykłą codzienność i relacje międzyludzkie.

Trasa “Bal dla przegranych” promująca wydawnictwo rozpocznie się 27 lutego i potrwa do 18 kwietnia.

Grupa odwiedzi siedem polskich miast: Łódź, Warszawę, Cieszyn, Wrocław, Chorzów, Poznań oraz Kraków.

Podczas występów z klubowych scen zabrzmią utwory z albumu “Betonu nie spalą”, a także starsze z EP “Na zesłaniu” z 2013 roku.

W trakcie trasy 8 lat w Tybecie połączy swoje siły z innymi zespołami specjalizującymi się w dobrym, polskim rocku. Wśród nich m.in. Ereles, Hurrockaine czy Venflon.

DATY I MIEJSCA TRASY “BAL DLA PRZEGRANYCH”

27.02 – Łódź, Wooltura

20.03 – Warszawa, Potok

21.03 – Cieszyn, Otwarty Klub Browaru Zamkowego Cieszyn

27.03 – Wrocław, Czasoprzestrzeń

28.03 – Chorzów, Leśniczówka

17.04 – Poznań, Pod Minogą

18.04 – Kraków, Zaścianek

 

Więcej szczegółów na stronie zespołu:

https://www.facebook.com/8latwtybecie/

 

Leave a Reply