Premierowy teledysk zespołu Bokka do utworu “Secret Void”

Zespół Bokka prezentuje premierowy teledysk do utworu “Secret Void”, który powstał z dofinansowania Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Piosenka pochodzi z płyty “Life On Planet B”.

fot. materiały promocyjne

“Wszystko za sprawą Katarzyny Haliny Czeżyk oraz Michała Radziejewskiego, którzy wpadli na pomysł, napisali świetny scenariusz, zdobyli dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury i zrobili to dobrze. Dziękujemy im za mega zaangażowanie, pozdrawiamy gorąco całą ekipę, a mnóstwo zdolnych ludzi wzięło udział w tym projekcie (na końcu klipu ich wszystkich odnajdziecie).”

Na płycie znalazło się 10 autorskich kompozycji zarejestrowanych w Little Studio w Konstancinie. Współproducentem albumu był Daniel Walczak (producent debiutanckiej płyty Curly Heads, współproducent drugiego albumu Dawida Podsiadło). Za miks całego materiału odpowiedzialny był Daniel Walczak, Rafał Smoleń oraz sam zespół.

Na płycie Bokka ujawnia swoją własną planetę – Planetę B, na której “często świeci słońce, a gdy zapada noc jest tak ciemno, że widać wszystkie gwiazdy. Tam czujemy się najbliżej kosmosu. Planetę B zamieszkują niezliczone gatunki ptaków, egzotyczne koguty, kury, pies oraz dwie wiewiórki”. Album wymyka się gatunkowym kategoryzacjom. Bywa eteryczny i zmysłowy, to znów emanuje żywym pulsem i niekłamaną energią.

Bokka nie przestaje się rozwijać, pozostając jednym z najciekawszych reprezentantów rodzimej muzyki avant pop.

 

Leave a Reply