Koncert Tomasza Wachnowskiego w Radiu Gdańsk

1 lutego w Radiu Gdańsk odbędzie się wyjątkowy koncert Tomasza Wachnowskiego. Wydarzenie będzie można słuchać na żywo drogą internetową. Podczas koncertu usłyszymy materiał przekrojowy, w tym między innymi utwory z najnowszej płyty artysty “Kołomyja i Pic”.

Obok Tomasza Wachnowskiego w studiu Radia Gdańsk pojawi się muzyk Oleg Dyyak. Materiał będzie rejestrowany i jeszcze w tym roku zostanie wydany na płycie.

Najnowszy album artysty “Kołomyja i Pic” to spotkanie poety z kompozytorem… i  wykonawcą. Adam Ochwanowski i Tomek Wachnowski zabierają Państwa w podróż po krainie, w której rzeczywistość przeplata się z ułudą, w której historia spotyka się z dniem dzisiejszym, w której słowo jest ważne, ale otoczone dźwiękami, podkreślającymi ich treść.

fot. materiały prasowe (Nowohuckie Centrum Kultury)

13 piosenek o miłości, zdradzie, sztuce, polityce, śmierci i życiu. Prace nad płytą trwały około półtora roku. Wszystko zaczęło się od facebookowego spotkania autorów na początku 2017 roku, którego owocem była piosenka “Raport z Aleppo”. Utwór został dostrzeżony przez dziennikarzy radiowych i znalazł się w propozycjach do Listy Przebojów radiowej Trójki.

Nagrań dokonano w Warce, w studiu Kuby Szydło, który jest producentem muzycznym płyty. W nagraniach udział wzięli: Tomek Wachnowski: gitara i śpiew, Bogdan Sabała: gitary i Kuba Szydło: piano, gitary, bas i perkusja.

ROK WYDANIA: 2018

Płyta do kupienia pod linkiem: https://sklep.strefapiosenki.pl/pl/p/Tomek-Wachnowski-Kolomyja-i-pic/264

Leave a Reply