Wspólna trasa koncertowa Wojciecha Mazolewskiego i Johna Portera

Ich pierwsze spotkanie artystyczne miało miejsce na płycie „Chaos Pełen Idei” Mazolewskiego, gdzie Porter wykonał jeden utwór. Następne spotkanie zaowocowało już powstaniem wspólnego albumu zatytułowanego „Philosophia”, który porwał tłumy i zbiera same najlepsze recenzje. 2 listopada Wojtek Mazolewski i John Porter wystąpią razem na scenie Wytwórni!

Mazolewski i Porter – dwie bezkompromisowe osobowości polskiej sceny, których wspólny album ma szansę być jednym z najbardziej komentowanych wydarzeń sezonu. Z jednej strony John Porter, Anglik, który w latach 70-tych wybrał Polskę na swój dom, znalazł się w pierwszym składzie Maanamu, grał ballady Cohena z Maciejem Zembatym, nagrał kultowe płyty z zespołem Porter Band, solowe i w duecie z Anitą Lipnicką. Z drugiej strony Wojtek Mazolewski – człowiek, którego muzyka stanowi jeden z lepszych polskich produktów eksportowych, niestrudzony propagator jazzu, grywający na całym świecie ze składami Pink Freud czy Wojtek Mazolewski Quintet.

Muzyczne drogi obu artystów skrzyżowały się po raz pierwszy podczas nagrywania albumu Wojtka zatytułowanego „Chaos Pełen Idei”. Od pierwszej minuty sesji nagraniowej okazało się, że obaj artyści rozmawiają tym samym muzycznym językiem. Kolejne miesiące w trasie, próby i koncerty zaowocowały nowymi pomysłami na utwory i wspólną płytą „Philosophia”.

Duet Porter & Mazolewski to połączenie klasyki z nowoczesnością, rockowego pazura z jazzową wirtuozerią i bluesowym duchem, zamkniętych w formie świetnie skrojonych piosenek. Skład Mazolewski/Porter uzupełniają znakomici muzycy: Piotr „Rubens” Rubik (gitara) i Tomek „Harry” Wadowski (perkusja).

Organizator: Wytwórnia
Bilety:
• miejsca stojące (I pula do wyczerpania): 70 zł z kartą zniżkową / 80 zł bez karty zniżkowej;
• miejsca siedzące na balkonie: 100 zł z kartą zniżkową / 110 zł bez karty zniżkowej;

Mazolewski i Porter wystąpią także w:

  • Wrocław – 4 grudnia, Zaklęte Rewiry
  • Lublin – 9 grudnia, Klub 30
  • Rzeszów – 14 grudnia, Klub Lukr
  • Kraków – 16 grudnia, Kino Kijów Centrum

 

Leave a Reply