Relacja z Warszawy i dalsza część trasy koncertowej Margaret

Zapowiadana na jesień trasa wokalistki Margaret o nazwie „Gaja Hornby Tour” trwa w najlepsze! A rozpoczęła się ona już 2 października w warszawskiej Stodole, 6 dni później dotarła do wrocławskiego Starego Klasztoru by już wkrótce powitać kolejne cztery polskie miasta.

Będą to kolejno Łódź, Poznań, Białystok i Lublin a fakt, że tych koncertów odbędzie się tylko sześć czyni je w swój sposób wyjątkowymi. Będąc na koncercie otwierającym niniejszą trasą można było uraczyć swobodnej atmosfery, ciekawych scenografii oraz usłyszeć wiele niepublikowanych jak dotąd utworów.

Poza utworami wydanymi na albumie „Gaja Hornby” wokalistka wykonała m.in. swoje singlowe kompozycje jak „Watch You Do” czy „Cool Me Down”, poza albumowe (jak na razie) utwory jak „Daenerys & Jon Snow”, czy „Czuję miętę” oraz kompletnie nowe utwory, które ukazać mają się na jesiennej EPce. Te nieopublikowane jak na razie kompozycje niosą za sobą kolejne pozytywne dźwięki i pozostawiają Margaret w szufladce nieco bardziej alternatywnych klimatów.

W warszawskiej stodole mogliśmy doświadczyć wspólnego występu Margaret z debiutującą Latalą, gdzie dziewczyny wykonały utwór o traktowanie się wzajemnym kobiet, utwór „Rebus” czy numer „Gaja Punk”. Nie zabrakło także występów z KaCeZetem i Gverillą, a także krótkiej solówki Margaret na perkusji. Warto wybrać się na koncert z trasy „Gaja Hornby Tour”, ponieważ są to niezapomniane chwile krążące w człowieku przez wiele najbliższych dni. Te jesienne koncerty to także duża dawka pozytywnej energii, tak potrzebnej przy aktualnych ponurych widokach zza okna.

Mateusz Kiejnig

Leave a Reply