Koncert zespołu Frankenstein Children we Wrocławiu (26.10.2019)

Zapraszamy na koncert zespołu Frankenstein Children, który odbędzie się 26 października we Wrocławiu! Jako goście pojawią się Koko Die i Motorboats. Objęliśmy patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Po pięknym czerwcowym koncercie podczas Wroffław i szalonym występie na RAM Session, odbędzie się kolejny wrocławski koncert, tym razem w Czasoprzestrzeni!

fot. Ola Bodnaruś

Frankenstein Children pochodzą z niewielkich miejscowości z widokówką lasów i gór. Mieszkają i tworzą we Wrocławiu. Od najmłodszych lat każdą wolną chwilę spędzają razem. Muzyka zawsze była w to wpleciona.

W 2013 nagrali swoją pierwszą EPkę. Trzy lata później wydali swój pierwszy longplay “I’m Here Somewhere” zarejestrowanym w Folktronika Studio.
12 kwietnia 2019 roku ukazał się drugi album pt. „Patience”, nagrany z producentem Marcinem Paterem (Clock Machine, Gypsy and the Acid Queen, So Flow), którego znaczną część nagrali w drewnianym domku w Bieszczadach.

Inspiracje aurą przyrody i samotności zaowocowały diametralną zmianą brzmienia zespołu. Pojawiają się teksty w języku polskim, elektronika, dużo więcej melodii, spokoju oraz dźwięków natury.
“Patience” spotkało się z pozytywnym odbiorem i recenzjami, a promujący wydawnictwo singiel “Oddech” został uznany przez portal Polska Płyta / Polska Muzyka za jedną z najciekawszych piosenek pierwszej połowy 2019 roku.

Po wiosenno-letniej promującej trasie koncertowej, w fazie produkcji jest materiał na kolejną płytę, która, po raz kolejny, będzie podróżą w świeże, nieznane i zaskakujące brzmienia.

Skład zespołu:
Szymon Paczkowski – wokal, bas
Wojtek Opioła – gitara, wokal
Radek Baranowski – syntezatory, gitara, wokal
Daniel Moskal – perkusja, sample, wokal

portale streamingowe: http://smarturl.it/FrankensteinChildren

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/467628660491218/

Nasza recenzja płyty “Patience”:

Frankenstein Children – “Patience”

 

 

Leave a Reply