Viki Gabor reprezentantką Polski

Za nami finałowy odcinek dziecięcej edycji programu „Szansa na sukces”, w którym wyłoniono reprezentantkę Polski na Eurowizję Junior 2019. W biało-czerwonych barwach wystąpi Viki Gabor.

W minioną niedzielę odbył się wielki finał programu „Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2019”. Do rywalizacji stanęły trzy młode wokalistki: Nikola Fiedor, Wiktoria Gabor oraz Gabriela Katzer, czyli zwyciężczynie regularnych odcinków programu z udziałem Majki Jeżowskiej oraz zespołów Blue Cafe i Papa D. Wszystkie uczestniczki wykonały podczas finału po dwie piosenki – jedną z repertuaru artysty, z którym wygrały normalny odcinek, oraz jedną piosenkę premierową, napisaną specjalnie na potrzeby startu w Eurowizji Junior 2019. Wspólnymi głosami widzów oraz jurorów programu, reprezentantką Polski podczas Eurowizji Junior 2019 w Gliwicach będzie 12-letnia Wiktoria Gabor.

fot. materiały prasowe

Fani programu „The Voice Kids” mogą kojarzyć Wiktorię Gabor z drugiej edycji dwójkowego show, w którym dotarła do finału. W lutym br. wydała swój debiutancki singiel „Time”. W programie „Szansa na sukces” wystąpiła w odcinku z zespołem Blue Cafe, wykonując piosenkę „You Maybe In Love”. W wielkim finale programu zaprezentowała się z utworem „Zapamiętaj” tegoż zespołu, a następnie z własnym utworem premierowym, z którym będzie reprezentować Polskę na tegorocznej Eurowizji Junior. Eurowizyjna piosenka Viki Gabor nosi tytuł „Superhero” i została stworzona pół na pół w języku polskim i angielskim.

Eurowizja Junior 2019 odbędzie się 24 listopada 2019 r. w Arenie Gliwice. Polska jest w tym roku organizatorem dziecięcej Eurowizji dzięki ubiegłorocznej wygranej Roksany Węgiel w konkursie na Białorusi.

Jonatan Paszkiewicz

 

Leave a Reply