“Dominika się waha” czyli kolejny singiel zespołu Komety

30 sierpnia odbyła się premiera trzeciego już singla zapowiadającego nową płytę warszawskich Komet „Alpha Centauri”, która ukaże się 14 lutego przyszłego roku nakładem Thin Man Records.

Do poprzednich singli: “Upiory w szuwarach” i “Na sprzedaż”, dołącza piosenka “Dominika się waha”. Lider Komet, Lesław, tak mówi o tym utworze: “Dominika się waha” to mój głos w dyskusji o kryzysie demograficznym. W piosence dzieci jutra starają się namówić potencjalnych rodziców do aktu seksualnego. Namawiam i ja”.

fot. Aleksandra Burska

Komety to grupa powstała na gruzach legendarnej Partii, jednego z najlepszych rock’n’rollowych składów w dziejach Warszawy. Zespół został uformowany przez lidera Partii, Lesława, (gitara, wokal, teksty) w roku 2002.

Oryginalna, nawiązująca do bogactwa brzmień minionych dekad twórczość Komet zjednała grupie fanów nie tylko w kraju, ale i poza granicami Polski. Komety koncertowały m.in. w Meksyku. Tam też w 2008 roku ukazała się anglojęzyczna wersja albumu „The Story of Komety” zawierającego największe przeboje zespołu.

Pomimo kilkukrotnych zmian w składzie, nieodmiennie centralnym punktem, a zarazem znakiem rozpoznawczym Komet, pozostają głos i teksty Lesława, poetycko niejednoznaczne, często rozgrywające się w pejzażach Warszawy, stawiające go w gronie najważniejszych autorów swojego pokolenia.

 

Leave a Reply